Avast! Free Antivirus + Comodo Firewall

Witam!

 

Od kilku lat korzystam z pakietu Comodo Internet Seciurity, ale przyszedł czas na zmiany. Postanowiłem spróbować czegoś nowego, bo raz, że denerwują mnie już te fałszywe alarmy COMODO AV, a dwa, po prostu lubię zmiany :slight_smile:

Interesuje mnie połączenie antywirusa avast z zaporą Comodo.

O avaście słyszałem wiele dobrych opinii, zaś dla Comodo Firewalla nie widzę alternatywy, najlepszy z najlepszych.

Ale do rzeczy:

  • używa ktoś takiego zestawu?

  • jak się sprawuje?

  • jak skonfigurować avasta, aby zapewniał najwyższą ochronę?

  • jakie narzędzia wybrać podczas instalacji? są między innymi czyszczenie przeglądarki, software updater, secureline itd. które warto instalować?

  • wtyczka avasta do przeglądarki jest tylko do Fx’a czy jest też do Chrome?

  • czy taki zestaw będzie lżejszy niż cały pakiet CIS?

Powiem tyle, że Avast to na chwilę obecną chyba jedyny sensowny darmowy antywirus. Z trójcy Avast-Avira-AVG tylko on nadaje się do użytku. Avira spamuje reklamami wyskakującymi z traya, niekiedy nawet nie dającymi się zamknąć. Z kolei AVG wciska użytkownikom swój “optymalizator” Windows, bądź inne podobne oprogramowanie.

Ja od zawsze korzystam z darmowego Avasta i na moje potrzeby jest wystarczający, nigdy nie miałam żadnych problemów z komputerem (a mój laptop ma już 4 lata)

ja na AVG nie nażekam spełnia swoje zadanie. jest to bardzo dobra alternatywa dla Avasta