Avast i problem z wirusem (plik fccyyya.dll)

Panowie,

Obecnie w tym temacie zabierają głos wszyscy poza autorem tematu (nad którym “wisi widmo” spełnienia prośby Asteriska ).

Dlatego proszę o powstrzymanie się od pisania dalszych postów do czasu określenia obecnej sytuacji przez usera tacyer

Jestem jestem.Usunolem go juz. Innysie pojawil pod ta sama nazwa, zaraz z rana biore sie za niego :smiley:

spróbuj ad-aware ; p

Tam tego wywalilem unlockerem tak jak goomish radzil i poskutkowale wiec po co mam instalowac jakiegos ad-aware jak mam unlockera?

tacyer skoro masz Vundo użyj po koleji:

VundoFix

VirtumondoBeGone

Combofix

I pokaż z nich logi

Ale co to jest to Vundo?? I skad niby mam to miec??

pliki które podawałeś są plikami Vundo

Dlatego zastosuj te automaty

Pozdro

Przecież już w swoim pierwszym poście napisałeś o tym pliku należącym do infekcji “VUNDO”!

Możesz dać jeszcze log z ComboFix (na dole tej strony z linku) -

Log wklej na http://wklej.org/, a w poście daj tylko link.(czyli skopiuj adres z paska adresów).

ComboFix usuwa tę infekcję i pokazuje, które pliki tej infekcji trzeba usuwać w inny sposób.

jessi

:stuck_out_tongue: Sory nie wiedzialem ze to one maja swoja nazwe :mrgreen:

Ale przeciez pisalem ze juz sie go pozbylem!

To dobrze, że się pozbyłeś.

Być może innych plików nie ma, ale trzeba pamiętać, że infekcja “VUNDO” składa się z ponad miliona plików.

Oczywiście jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by wszystkie zainstalowały się na jednym komputerze, bo nie ma takiego PC-ta, który by wytrzymał działanie miliona dodatkowych programów na raz!

jessi

:? czyli to co mialem to naprawde byla powazna infekcja?

Być może to był dopiero początek infekcji, więc mogło jeszcze nie być innych plików, ale ja radzę sprawdzić to, zanim komputer zostanie zablokowany przez tę infekcję (jeśli jeszcze ona jest).

Daj log z ComboFixa.

jessi

A gdyby ta infekcja sie rozprzestrzenila i juz nic bysie nie dalozrobic to czyformat pomoze?? To tak na przyszlosc. :mrgreen:

Tak, formatowanie “załatwia” tę infekcję.

Ale po co formatować, jeśli można infekcję usuwać?

jessi

Racja! A tak na przyszlosc czy kazda infekcje da sie usunac formatem??

Nie, nie każdą.

A tak na marginesie, chcę Ci pogratulować, gdyż nigdy nie spotkałem się z przypadkiem usunięcia infekcji Vundo za pomocą Unlockera.

Od 4 dni nie robisz nic, żeby usunąć infekcję z komputera - gdzie są logi, o które byłeś proszony, a bez tych danych nikt nie jest wstanie Ci pomóc!

Sorry koles ale juz pisalem ze usunalem ta infekcje z kompa a antywir nic nie wykrywa, a co to logow to nie mam czasu bo wpadam na kompa na kilka minut jak znajde czas to zrobie. Ale z kompem mam wszyskto wpozadku.

Ja bym jednak radził :

Użyj w trybie awaryjnym VundoFix + Trojan.Vundo Removal Tool + VirtumundoBeGone.

  • Raporty i komplet logów z HJT i Silenta.

Ok w wolnej chwili zrobie co mi radzisz

Złączono Posta : 25.09.2007 (Wto) 18:15

SORRY :!: :!: Mieliscie Cie racje :oops: :!: Unlocker nie wywalil go :frowning: Dosc szybko komp zaczal zwalniac i wyskakiwaly same bledy z Windowsa! Byl potrzebny format. Pomoglo, ale juz NIGDY nie zlekcewaze tego. WIELKIE DZIEKI WSZYSTKIM :!: :!: