Avast Internet Security 6.0.1000 blokuje VPN prze hamachi

Witam

Mój problem polega na tym, że zapora ogniowa blokuje mi VPN.

Na moim komputerze jak i na drugim kompie zainstalowany jest program Hamachi i za jego pośrednictwem utworzona sieć.

Komputery są w dwóch różnych miastach i łączą się poprzez internet. Na moim komputerze utworzony jest folder udostępniony dla drugiego komputera. Gdy zapora jest wyłączona z 2 komputera spokojnie mozna pingować na mój oraz łączyć się z udostępnionym folderem na moim komputerze. Oba komputery są pod XP HE SP3.

Gdy zapora jest aktywna bez względu na to czy jest to strefa DOM, PRACA czy PUBLICZNA nie można ani pingować na mój komputer ani połączyć się z udostępnionym u mnie folderem lub drukarką.

U mnie w dzienniku zapory sieciowej jest:

Akcja: blokuj

Adres w sieci: 5.105.170.20 (2 komputer na takie IP w hamachi)

Port zdalny: 3068

Adres lokalny: 5.105.177.11 (moj komp ma takie IP w hamachi)

Port lokalny: 445

Protokół: TCP

kierunek: przychodzace

Aplikacja: pusto

Reguła: pusto

W regułach aplikacji dla hamachi-2.exe ustawiałem zezwól dla TCP/UDP ; przychodzace/wychodzace ; adres 5.105.170.20 i drugą identyczna regułę dla 5.105.177.11 ale nic to nie daje

Próbowałem jeszcze u ustawieniach zapory w zaawansowane w zakładce przyjeciele dodawać adresy mój i 2 kompa ale tez nic.

Dlaczego w dzienniku gdy blokuje to połączenie jest puste miejsce w rubryce aplikacja? Czy mam rozumieć, że to nie reguły dla hamachi-2.exe blokują? Jak to ustawić żeby działało?

Z góry dzięki za pomoc i wskazówki