Avast! Internet Security 6.0 - pytanie o firewall

(lubicz) #1

Witam,

Ostatnio pojawił Avast 6.0.

O ile mam pojęcie na temat skuteczności tego AV to zastanawiam się nad wbudowanym firewallem.

Wraz ostatnim wydaniem gazety Komputer Świat Expert dodano licencję na Avast IS na pół roku- do końca 2011r.

Czy ten pakiet Internet Security z wbudowanym firewallem można uznać za dobre rozwiązanie?

Czy też lepiej wrócić do Avast Free AV + inny firewall?

W moim przypadku to sieć z kablówki po PPOE, wszyscy są widoczni pod zewnętrznym IP dostawcy, wewnątrz sieci jestem za NATem z mojego routera po wifi.

Wiem że darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby... ale wolałbym aby w tym przypadku nie był jednak szczerbaty :smiley:

Zatem avast! Internet Security 6.0 czy avast! FREE AV + inny firewall ?

(Bartolini234) #2

Ten avast! IS jest tylko na pół roku-i tak będziesz musiał coś sobie znaleźć.Jeśli koniecznie chcesz mieć avasta jako antywirus,to najlepiej będzie,jak dodasz do niego firewall COMODO,dostępny na wortalu.

(lubicz) #3

Comodo znam dość dobrze, choć osobiście wolę Outposta.

Mnie interesuje raczej czy warto w ogóle bawić się z firewallem z avasta. Czy lepiej używać go jako AV w tandemie z innym firewallem?

(Azazel33) #4

Ja uzywam Avasta free z Comodo, i naprawde wierz mi ze nie mialem nigdy problemow w tej konfiguracji. Ale trzeba miec takze troche "mozgu pod czaszka"