Avast! Internet Security 6.0 - pytanie o firewall

Witam,

Ostatnio pojawił Avast 6.0.

O ile mam pojęcie na temat skuteczności tego AV to zastanawiam się nad wbudowanym firewallem.

Wraz ostatnim wydaniem gazety Komputer Świat Expert dodano licencję na Avast IS na pół roku- do końca 2011r.

Czy ten pakiet Internet Security z wbudowanym firewallem można uznać za dobre rozwiązanie?

Czy też lepiej wrócić do Avast Free AV + inny firewall?

W moim przypadku to sieć z kablówki po PPOE, wszyscy są widoczni pod zewnętrznym IP dostawcy, wewnątrz sieci jestem za NATem z mojego routera po wifi.

Wiem że darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby… ale wolałbym aby w tym przypadku nie był jednak szczerbaty :smiley:

Zatem avast! Internet Security 6.0 czy avast! FREE AV + inny firewall ?

Ten avast! IS jest tylko na pół roku-i tak będziesz musiał coś sobie znaleźć.Jeśli koniecznie chcesz mieć avasta jako antywirus,to najlepiej będzie,jak dodasz do niego firewall COMODO,dostępny na wortalu.

Comodo znam dość dobrze, choć osobiście wolę Outposta.

Mnie interesuje raczej czy warto w ogóle bawić się z firewallem z avasta. Czy lepiej używać go jako AV w tandemie z innym firewallem?

Ja uzywam Avasta free z Comodo, i naprawde wierz mi ze nie mialem nigdy problemow w tej konfiguracji. Ale trzeba miec takze troche “mozgu pod czaszka”