Avast! Internet Security/Premier


(KamWi) #1

Witam. Ostatnio zainteresowałem się antywirusami i tu nasuwa się pytanie: czy warto inwestować w avast! Internet Security/Premier. Ma ktoś z was tego antywirusa?? Jeśli tak to co on takiego wnosi oprócz "bezpiecznych zakupów" lub "najnowszych technologi". A może najlepiej w ogóle nie mieć antywirusa i po prostu co jakiś czas skanować komputer jakimś programem.


(Lubsztor) #2

Pozostawienie komputera bez jakiegokolwiek zabezpieczenia było by błędem, nawet jeżeli nie miał by dostępu do sieci. Dla zwykłego użytkownika sieci wystarczy darmowa wersja Avasta i dodatkowe skanowanie co jakiś czas np. programem: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html


(Pablo79) #3

Antywirus nieważne jakiego producenta, żeby był skuteczny to musi co i raz pobrać sobie z sieci aktualizację baz sygnatur wirusów. Nieaktualizowany antywirus jest tak samo skuteczny jak i jego brak.


(KamWi) #4

Skoro do poprawnego działania, antywirusowi potrzebne są tylko bazy sygnatur wirusów to w takim razie co takiego wnoszą wersje płatne (avast! Internet Security/Premier).

Ma ktoś z was taką wersję avast'a?? Jeśli tak to co ona takiego dodaje.


(Lubsztor) #5

To prawda, jednak lepsze takie zabezpieczenie niż jego brak, "aktualizacja" poprzez ponowną instalację co jakiś czas też w dzisiejszych czasach nie stanowi już problemu, a na komputer nie podłączony do sieci częściej trafiają jakieś starsze infekcje. Ale wróćmy do tematu.

http://www.avast.com/pl-pl/compare-antivirus


(fiesta) #6

Bzdura, czasem wystarczy dobra heurystyka, tylko dany AV musi ją najpierw mieć.