Avast - irytujący problem z reinstalacją


(kaczek93) #1

Witam.

Problem, który opiszę jest chyba dość powszechny, ale próbowałem stosować się do udzielanych innym osobom w internecie porad i nic z tego.

Sprawa wygląda tak:

Od dłuższego czasu Avast wyrzucał mi czerwony komunikat o tym, że nie został pomyślnie zaktualizowany. Szczerze mówiąc, ignorowałem to, bo program działał mimo to. Dziś postanowiłem jednak zrobić z tym porządek.

Próby ręcznej aktualizacji z interfejsu programu spełzły na niczym. Można było czekać kilka godzin a i tak pasek nawet nie drgnął. Postanowiłem odinstalować i zainstalować program ponownie. I tutaj zaczęły się cyrki. 

Z listy Dodaj lub Usuń Avast nie dał się odinstalować i wyrzucał znany błąd: "Error reading product data from C:\Program Files\Avast Software\Avast\setup\part-setup_ais-557.vpx.setup cannot continue".

Ściągnąłem narzędzie do usuwania Avasta, przestawiłem komputer w tryb awaryjny. Ustawiłem w tym ich programiku dokładną lokalizację itp. Wpierw wywalało błędy: "Error reading product data from "D:\Program Files\part-setup_ais-ffffffff.vpx". Setup can not continue. Przeklikałem te błędy, poszło. 

Odpaliłem system normalnie. Próbuję zainstalować Avasta i........pod koniec instalacji mniej więcej 5x wyskakuje ten sam błąd "Error reading product data from "D:\Program Files\part-setup_ais-ffffffff.vpx" a instalacja kończy się niepowodzeniem. 

Co mam w takiej sytuacji zrobić?

Będę na prawdę bardzo wdzięczny za pomoc, bo zostałem bez żadnej ochrony. 


(XMan) #2

Zapewne będziesz mieć kilka porad, również mógłbym takie podać ale proponuję najpierw sprawdzić:

https://forum.dobreprogramy.pl/t/471355/1?source_topic_id=509309

(Veers) #3

Uruchom Explorator Plików z włączonym widokiem ukrytych plików a następnie poszukaj bezpośrednio na dysku C (systemowym) pliku o nazwie “Program”. Usuń go. Pobierz narzędzie do deinstalacji Avasta z (dostępne na stronie producenta), po deinstalacji uruchom ponownie komputer i powinno już się dać zainstalować Avasta.


(kaczek93) #4

Ok, już sprawdzam.

Ten “Program” to ma być plik jakiego typu? Bo ogrom mi tego wszystkiego wyszukuje. 

Wklejam:

Shortcut

FRST

Addition

 


(Dimatheus) #5

Hej,

  • Może też warto usunąć z dysku katalog C:\Program Files\Avast Software.
  • System masz postawiony na partycji C czy na partycji D. Bo widzę, że komunikaty różnie pokazują.
  • Dodatkowo po użyciu programu do deinstalacji Avasta, warto posprzątać przy pomocy CCleanera dysk i rejestr.

Pozdrawiam,


(kaczek93) #6

System stoi na C. 

Czyściłem wszystko z folderów Avasta nie tylko programem do jego deinstalacji ale też ręcznie usuwałem te foldery. Nic nie pomogło.

Instalowałem też CCleanera ale spojrzałem tylko na listę zainstalowanych programów, a tam Avasta już nie było. Może spróbuję pogrzebać jeszcze. 


(Dimatheus) #7

Hej,

Koniecznie czyszczenie dysku i rejestru po deinstalacji programem CCleaner. Swoją drogą instalujesz Avasta w trybie online czy korzystając z paczki instalacyjnej off-line?

Pozdrawiam,


(kaczek93) #8

Przeszukałem rejestr CCleanerem pod kątem plików Avasta i nic tam nie było. 

Czy instaluję online czy offline, cały czas wyskakuje ten sam błąd.

On wyskakuje nawet w trybie awaryjnym przy odinstalowywaniu programu. 


(XMan) #9

Przepraszam, może się mylę ale nie widzę SP1 oraz aktualizacji…


(Dimatheus) #10

Hej,

Faktycznie, IE też w wersji 9. Generalnie to - czytaj niezaktualizowany system - może być źródłem problemu. Ze względu na logi przenoszę do działu bezpieczeństwo.

Pozdrawiam,


(kaczek93) #11

Pamiętam, że kiedyś cofałem update IE, bo jakaś gra (nie pamiętam już dokładnie jaka) nie chciała się przez to uruchomić (przez nowszą wersję) i to był najczęściej podawany sposób rozwiązania tego problemu. 


(XMan) #12

No i co z tego jak nie masz SP1 a  jeszcze w logach widać “syf”  :frowning:


(kaczek93) #13

Ten system stoi na moim lapku już kilka dobrych lat. 


(Acorus) #14

f.txt


(kaczek93) #15

SP1 i IE11 na pokładzie. 

Wykonane

Niestety, przy próbie instalacji stale widzę error…

123.thumb.jpg.375430a1959d7e1f6e52376c1e


(Dimatheus) #16

Hej,

  • A czy w czasie instalacji, faktycznie we wskazanym miejscu pojawia się taki plik?
  • Na partycji C masz bardzo mało wolnego miejsca. Próbowałeś zrobić tam porządek i dopiero po nim wykonać instalację programu?

Pozdrawiam,


(kaczek93) #17

Plik, który wskazywał błąd, wcale się w tym miejscu nie pojawiał.

Nie pomogło też wyczyszczenie i defragmentacja partycji systemowej ©.

Dziś jednak udało mi się zainstalować ponownie Avasta, a rozwiązanie okazało się…prymitywne. Pierwszy raz podczas instalacji nie zmieniłem ścieżki docelowej na dysk D, i zostawiłem wpisany tam standardowo C. Poszło bez problemu. Dziwna sprawa, bo jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się instalować Avasta na partycji systemowej i do tej pory nie było żadnych problemów z dowolną inną lokalizacją. 


(Dimatheus) #18

Hej,

Szczerze mówiąc wygląda to na jakiś błąd w wersji Avasta. Też nigdy nie instaluję w standardowej lokalizacji i nie miałem problemów z instalacją. Być może poprawią to w kolejnej aktualizacji programu.

Pozdrawiam,