Avast - jakie zabezpieczenia wybrać dodatkowo?


(Monrech) #1

Witam. Posiadam laptopa z systemem XP Proffesional (32-bit). Mój antywirus to avast (free). Chciałabym zainstalować dodatkowe zabezpieczenia - antyspyware oraz firewall. Po przeczytaniu kilku różnych propozycji na forum zainstalowałam dziś Spyware Terminator. Jednak nie jestem pewna, czy to dobry i wystarczający wybór. Chciałabym mieć w miarę dobrze chroniony komputer, ale szukam wyłącznie darmowych i w miarę prostych w obsłudze programów (w sprawach zabezpieczeń jestem "noga"). Ważne jest również to, by nie zamulały za bardzo systemu. Bardzo proszę o jakieś propozycje dotyczące programów antyspyware i do tego firewall (albo jakiś jeden program zawierający obie rzeczy) - biorąc pod uwagę że zależy mi na pozostawieniu avasta, nie chcę go zmieniać na inny antywirusowy program.

Jeśli to również istotne, posiadam 3GB RAM-u, procek Intel Core 2 Duo T6500, 2100 MHz.

Z góry dziękuję za propozycje.


(Grabkamy) #2

Proponuję “Ad-Aware SE Personal” oraz “Comodo Firewall” lecz skłoniłbym się ku zmianie Avast-a na Comodo Internet Security 6.

Sam osobiście posiadam słabszy sprzęt od Twojego i Avast mi zamulał a Comodo nieznacznie jest wyczuwalny podczas normalnej pracy.


(Freeq52) #3

Malwarebytes Anti-Malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Pakiet Comodo Internet Security posiada zarówno antywirusa, jak i firewall. Ale to od Ciebie zależy.

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte … 12952.html

Zaś co do tandemu Avast + Comodo Firewall - na upartego też może być, ale firewalla trzeba sobie jednak skonfigurować, bo domyślnie może być trochę dziurawy.