Avast mnie polubił... Aż za bardzo

Witam,

mam pewien problem. Od kiedy zmieniłem antywirusa z avast! na nod32 to w Outlooku 2003 wyskakuje mi taki komunikat:

“Nie można zainstalować lub załadować dodatku C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashOutXt.dll. Problem ten można usunąć korzystając z polecenia Wykryj i napraw w menu Pomoc.”

Dzieje się tak przy każdym uruchomieniu Outlooka, ale tylko na koncie mojej siostry. U mnie wszystko działa ok, ale dodatkowo w pasku zadań jest pasek noda, czego w ogóle nie ma u mojej siostry.

Opcja Wykryj i napraw na niewiele się zdała - problem występuje nadal.

Ja mam uprawnienia administratora, siostra - konto z ograniczeniami.

Po usunięciu avasta! ręcznie usunąłem katalog programu i wyczyściłem rejestr, usunąłem wszystkie wpisy programu.

Co mam z tym zrobić?

Wiem, że avast mnie polubił :wink: , ale ja już go nie chcę :wink: .

Odinstaluj avast i wyczyc wszystko co zostaje w folderze w trybie awaryjnym powinno pomóc…Przypominam tryb awaryjny ( uruchom ponownie kompa i F8 )

Już to zrobiłem :? . Co prawda nie w trybie awaryjnym, ale cały folder alwil software został usunięty.

Moim zdaniem to coś bardziej jest z Outlookiem niż z avastem, którego już dawno nie ma :!:

Daj loga z HijackThis, może jeszcze coś gdzieś siedzi

Oto log:

Tylko podczas jego sporządzania wyskoczył jakiś błąd… Ale za drugim razem już było ok ;).

PS. Jakby były jakieś zbędniki albo syf to mówić :wink:

A może spróbuję dać loda z konta mojej siostry? Da to coś?

Avasta tu nie widzę… :hmmm:

Masz możliwość założenia ponownie konta pocztowego siostrze (usunięcie tego i zrobienie go jeszcze raz) ??

Konto pocztowe zakadałem od nowa, deinstalowałem nawet całego Outlooka. Ale tu chodzi o konta z Windowsa. :wink:

Sorry,usunelam post-zle go zrozumialam. :wink:

Poszperaj w kuczach rejestru . Przeszukaj go na wpisy avast , alwil software, ashOutXt. Poszukaj też w okolicach kluczy Outlooka.

Usuń co trzeba i restartuj system

Sprawdz jeszcze czy w C:\WINDOWS\System32\drivers nie na nic od avasta. Kliasz na właściwosci i sprawdzasz czy pisze avast , alwil software.

Lepiej przeszukaj cały C:\WINDOWS na jego wpisy.

Zawsze po odinstalowaniu programu uzywam jv16PowerTools,narzedzia>wyszukiwanie w rejestrze>wpisz nazwe(Avast) i mysle,ze znajdzie jakies pozostalosci.

Powodzenia i jeszcze raz przepraszam za poprzednia pomylke. :slight_smile:

w drivers jest kilka plików avasta, ale nie ashOutXt, w rejestrze były jeszcze jakieś 2 wpisy - usunąłem - na razie nic.

Złączono Posta : 03.07.2005 (Nie) 0:58

Jagodka, nic się nie stało :slight_smile: . Ja używam Regedit i robię to samo po odisntalowaniu jakiegoś programu :wink: .

Czyli komunikat nie wyskakuje ?? To OK :smiley:

Nie wiem czy juz masz ok?Przypomnialo mi sie,ze na str. producenta,(byl tez link w pomocy,ale to juz moze za pozno?),jest namiar na program sluzacy do odinstalowania Avasta,nawet go mialam ale u mnie jakos poszlo bez oporow-nie wiem jednak czy teraz bylby jeszcze pomocny jak programu juz nie ma?

Dokładnie tutaj:

:arrow: http://www.avast.com/eng/avast_uninstall_util.html

W folderze Windows znalazłem jeszcze kilka plików avasta, ale nie wiem, czy można je usunąć. Oto one:

screen15qj.th.jpg

Ten program nic nie pomógł :(. Problem występuje nadal.

Te spokojnie możesz usuwać, jak i całą zawartość folderu prefetch

Sprawdz jeszcze w usługach czy coś nie jest włączone.Panel sterowania>>>Narzędzie adm.>>>Usługi.

Pobierz Silent Runners

http://www.silentrunners.org/

Kliknij go i odczekaj aż skrypt wyprodukuje loga txt. Wklej go tu.

Ps.

Po każdym usunięci pików z rejestru musisz restartować system .Inaczej żadne zmiany nie nastąpią.

usuń konto siosty i zrób nowe :x albo kżystaj z innego programu pocztowego

Skoro ciagle znajdujesz pozostawione przez Avasta pliki to sam widzisz,ze twoje czyszczenie rejestru po oodinstalowaniu programu sie nie powiodlo-ja w dalszym ciagu proponuje jv16PowerTools w/g instrukcji na poprzednej str.Tyle uruchomiles innych programow to co ci szkodzi przeszukac Toolsem?A poza tym,o ile zainstalowales nowego antywira na szczatkach starego to moze dlatego masz takie zwisy?

Usunąłęm całe konto siostrze i zrobiłem nowe - wszystko działa ok. Dzięki za pomoc :wink: