Avast nie moze pobrac aktualizacji!

Od dwóch dni avast home edition nie może pobrać aktualnej bazy wirusów. Pokazuje się takie coś

Informacje o bieżącej aktualizacji:

Ostatni wykryty błąd: Pakiet jest uszkodzony. Co mam z tym zrobić ? Dopowiem ze kiedyś tez miałem już taki problem jednak wtedy na następny dzień już szło pobrać aktualizacje. Proszę o pomoc

odinstalować i zainstalować od nowa :wink:

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę Avast’a w tray’u -> Aktualizacje -> aktualizuj bazę iAVS

i co wtedy pokazuje? pobiera?

A może Ci się licencja skończyła, wtedy nie pobiera nowej bazy wirusów…

może jakiś firewall zaczął blokować? sprawdzałeś?

to dziwne zrobiłem teraz tak jak radzisz i się zaktualizowało

a wcześniej jak tak próbowałem to pokazywało że pakiet jest uszkodzony

nie wiem dlaczego tak się nieraz dzieje, nie jest to raczej wina firewalla bo wcześniej jakoś szło pobrać aktualizacje

Możliwe, że niekiedy serwer z aktualizacjami jest przeciążony i następuje nagłe rozłączenie.

Albo w trakcie pobierania automatycznych aktualizacji rozłączyłaś się z internetem i pakiet pobrał się niepełny, z błędem.

avast to złom weź se pande 2007

ale nie każdy chce płacić za antyvira. a avast wśród darmowych jest najlepszym programikiem

Tacy ludzie mnie zadziwiają, zero wyjaśnienia, tylko puste słowa. Czy tak trudno zrozumieć, że dla wielu rozsądnych użytkowników internetu darmowy avast wystarczy? I nie muszą kupować drogich antywirusów lub co gorsza ich kraść?