Avast nie uruchamia osłon


(Janekbruggemann) #1

Wczoraj samoczynnie zrestartował się Windows; dał wybór czy ładować tryb awaryjny, czy normalnie, czy ostatnie znane działające ustawienia (wybrałem to ostatnie). Włączyło się normalnie wszystko poza antywirusem - Avast nie uruchamia osłon. Usunąłem antywirusa i pobrałem avasta od nowa, ale to nie pomaga. Raport OTL:

http://wklej.to/C3swi


(Spandau) #2

Proszę odinstalować Avasta i pokazać nowe raporty OTL wykonane zgodnie z instrukcją analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741


(Janekbruggemann) #3

po odinstalowaniu avasta:

otl http://wklej.to/bqn3Q

extras http://wklej.to/ofoId


(Spandau) #4

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania pokaż na forum.

Następnie użyj AdwCleaner z opcji Delete (zamknij wcześniej wszystkie przeglądarki przed użyciem narzędzia) otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html#p3090080 pokaż raport z tej operacji na forum.

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.

Użyj Securitycheck, uaktualnij to co wskaże program analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3080641


(Janekbruggemann) #5

Po wykonaniu skryptu w OTL:

http://wklej.to/YGjBX

Po delete w ADwCleaner:

http://wklej.to/h2L9d

Raporty OTL:

http://wklej.to/SRGTI

http://wklej.to/yO3YL

Raport z SecurityCheck:

http://wklej.to/gX84e

Mała uwaga: nastapiło niewiarygodne przyspieszenie wszelkich działań wykonywanych na komputerze.

Czy instalować już Avasta i próbować czy działa?

Dodane 13.03.2013 (Śr) 9:03

Pokusiłem się o instalację Avasta i już wszystko działa :slight_smile: Niestety, razem z problemem, zniknęło też ów przyspieszenie pracy, odnotowane przy braku antywirusa :slight_smile: Dziękuję serdecznie za pomoc i na koniec mała prośba:

Da radę prostym językiem wytłumaczyć, co spowodowało ten problem?


(Spandau) #6

Tylko że w sumie jeszcze nie skończyliśmy, ale OK.

Uruchom AdwCleanera wybierz opcje Odinstaluj

Uruchom OTL klikasz Sprzątanie to usunie OTL’a wraz z jego kwarantanną

Proszę przez Panel sterowania - Aplet Dodaj usuń programy odinstalować

Przeczyść system oraz rejestr CCleaner

XP SP3 http://www.centrumxp.pl/Uaktualnienia/8 … _3_PL.aspx

IE8 dla XP http://www.microsoft.com/downloads/pl-p … cdecd8852b

Adobe Reader http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html

FF http://www.mozilla.org/pl/firefox/fx/

Masz kompletnie nieaktualny system i oprogramowanie. Po aktualizacji przeskanuj system Avastem.


(Janekbruggemann) #7

Dziękuję serdecznie za całą pomoc : )

:arrow: odinstalowałem AdwCleanera oraz OTL

:arrow: odinstalowałem Acrobata i Mozillę

:arrow: Przeczyściłem co się dało CCleanerem

:arrow: Zainstalowałem Service Pack 3 oraz Readera 11

Mam pytanie, czy ten stary Internet Explorer mogę odinstalować, podobnie jak zrobiłem to z Firefoxem? W Dodaj/usuń programy nie figuruje, a w folderze IE w Program Files nie widzę deinstalatora, czy jest lepszy sposób niż toporne pousuwanie folderów z nim? Chciałbym całkowicie pozbyć się tego, korzystam z Opery i to mi na razie wystarcza.

Poza tym, te działania wystarczą czy powinienem coś jeszcze zrobić, by usprawnić komputer? (avastem wszystko przeskanuję jutro).


(Spandau) #8

Rozumie że nieaktualna Java została odinstalowana?

IE to najbardziej zintegrowany z systemem program. Nie można go sobie od tak usunąć bez szkody dla systemu i niektórych aplikacji. Dlatego w tym konkretnym przypadku zasadą jest zaktualizować do najnowszej wersji i zapomnieć.

Te działania mają na celu lepiej zabezpieczyć Twój komputer. Czy to wystarczy, to w dużej mierze zależy od tego w jaki sposób będziesz korzystał z Internetu itp. Do Avasta możesz dołożyć Firewalla np Comodo.

Spróbujemy jeszcze zoptymalizować autostart, proszę o raport Autoruns http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Pr … 13208.html Po zakończony skanie zapisz raport spakuj plik i wrzuć na jakiś hosting. Link do niego podajesz tutaj.


(Janekbruggemann) #9

Tak, wszystkie z zacytowanych przez Ciebie składników odinstalowałem. Zainstalowalem IE 8. Przeskanowałem komputer Avastem na najwyższej czułości, nic nie znalazło. Dodatkowo, wykonałem dziś defragmentację dysku C, nie wiem na ile to dobre/potrzebne ale wiem że nie było parę lat przeprowadzane.

Przed chwilą miałem podobną sytuację, jak opisana w pierwszym poście tematu, z tym że coraz poważniej to się prezentuje: tym razem po dwukrotnym samoczynnym restarcie systemu (w odstępie ok. 10 sekund), dał wybór gdzie uruchomienie Windowsa normalnie skutkowało ponownym restartem (spróbowałem 2-krotnie), opcja “ostatnie znane ustawienia” wywalała jakiś błąd poczym znów był restart; po uruchomieniu w trybie awaryjnym czekałem ok. minuty z migającym kursorem, zanim załadował się ów tryb. W awaryjnym próbowałem zasięgnąć tu pomocy, ale po zalogowaniu się na forum, przeglądarka stwierdziła, że nie ma połączenia - połączenie lokalne zniknęło mi z panelu sterowania, nie dało się go wlączyć; zresetowałem komputer przyciskiem i już włączył się normalnie, bez pytania o tryb. Coś napaskudziłem, czy to hardware siada śmiercią naturalną?


(Spandau) #10

Proszę o raport Gmera instrukcja jak przygotować system i wykonać skan Gmerem http://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnost … u-rootkit/


(Janekbruggemann) #11

Raport Gmera:

http://wklej.to/IicHR


(Spandau) #12

Chyba nie zdjąłeś emulacji napędów wirtualnych? To trzeba odinstalować http://www.duplexsecure.com/en/downloads Jeśli narzędzie nic nie znajdzie, zresztą dodatkowo proszę o raport Autoruns http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Pr … 13208.html Po zakończony skanie zapisz raport spakuj plik i wrzuć na jakiś hosting. Link do niego podajesz tutaj.


(Janekbruggemann) #13

Przyczyną restartów był prawdopodobnie niesprawny zasilacz, gdyż przedwczoraj komputer już się nie zresetował a wyłączył i to był koniec 10-letniego życia na wysokich obrotach mego Codegena 300W (co przeczy często bardzo złym opiniom na temat tego “mordercy procesorów” - z takimi się spotkałem na forach). Nowy zasilacz plus czyszczenie wiatraków i wszystko działa stabilnie (i znacznie ciszej).

Co nie zmienia faktu że ów problem z wyłączonymi osłonami skłonił mnie do zrobienia porządków na komputerze i chciałbym dokończyć optymalizację software. Po defragmentacji wszystkich dysków, przeczyszczeniu tymczasowego syfu, aktualizacji oprogramowania, skanowaniu antywirusowym dokończmy już. Virtual Deamona odinstalowałem po uprzednim wyłączeniu wszelkich emulacji, myślalem że wystarczy. Za chwilę zamieszczę raport Autoruns

Dodane 22.03.2013 (Pt) 19:28

Usunąłem sptd i zainstalowałem nowe. Raport Autoruns wygląda tak:

http://wklej.to/2xcuF

Może być w takiej postaci? Nie wiem, na ile to widoczne dla Ciebie jest, dlatego daję też Autoruns Log File:

http://www.sendspace.com/file/rfx1bs


(Spandau) #14

Uruchom Autoruns przejdź do zakładki Logon odhacz (nie usuwaj)

Usuń

Restart komputera i zobacz jak działa.


(Janekbruggemann) #15

Zrobione. Czy po aktualizacji sptd jeszcze raz wykonać raport GMERa? Czy to zakłócało skanowanie? Czy już leczenie skończone? :slight_smile:


(Spandau) #16

Jeśli Avast działa prawidłowo to wszystko.