AVAST - nie wyskakuje okienko informujące o aktualizacji

Witam

Od niedawna mam zainstalowany najnowszy antywirus AVAST i zauważyłem, że nie wyskakuje mi okienko informujące o aktualizacji bazy wirusów. Nie wiem jak z pozostałymi okienkami dotyczącymi np. znalezienia wirusa ponieważ jak na razie żadne okienko mi się nie pojawiło. Próbowałem wyłączyć zaporę i sprawdzić po ręcznej aktualizacji sygnatur czy mi tak owe okienko wyskoczy ale niestety nie wyskoczyło. Poza tym nie wiem czy po ręcznej aktualizacjo w  ogóle powinno wyskoczyć. Dawno temu miałem AVAST’a i okienka wyskakiwały. Posiadam system Windows 7 - 64bit. Zapora: Online Amor. Czas wyświetlania okienek mam ustawione na 20 sekund. System czyszczę regularnie kilkoma programami. Jest o tyle dobrze, że AVAST się aktualizuje tylko mnie o tym fakcie nie informuje. Jeśli ma ktoś jakiś pomysł na to aby uruchomić wyskakujące okienka to byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się nim ze mną. 

Pozdrawiam

Hej,

 

Sprawdź w ustawieniach programu, w karcie Ustawienia ogólne czy nie jest aktywny tryb Praca w tle - w trybie tym nie pokazują się żadne powiadomienia. Jeśli tryb ten jest aktywny, odznacz go i potwierdź zmiany przyciskiem OK.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam

Praca w tle nie jest zaznaczona. Jeśli chodzi o ustawienia to niewiele zmieniałem. Wydaje mi się, że problem może być trudny do rozwiązania.  Dziękuję  Dimatheus odpowiedź. 

Pozdrawiam

Hej,

Nie no,  Dimatheus  jesteś wielki :-D Zrobiłem tak jak napisałeś i tuż po uruchomieniu systemu AVAST się zaktualizował i wyskoczyło 1 raz okienko z informacją o aktualizacji. Wielkie dzięki kolego, za zainteresowanie tematem i skuteczną pomoc. Aha Avast mam zarejestrowany i licencja kończy się za niecały rok ale to chyba już nie ma znaczenia skoro okienko wyskoczyło  :-D 

Pozdrawiam

Temat można zamknąć

Hej,

 

Bardziej chodzi o to, że program, w którym skończyła się licencja, nie aktualizuje bazy wirusów, a osłony w czasie rzeczywistym są wyłączone. Stąd w takiej sytuacji nie ma co liczyć na okienko z komunikatem. :slight_smile:

 

Generalnie na forum nie bawimy się w zamykanie tematów, chyba że są ku temu ważne przesłanki. :slight_smile:

 

Pozdrawiam,

Dimatheus