Avast - opcja ignorowania zagrożenia

Sprawa jest prosta.

Zainstalowałem Avasta i nie widzę pewnej cholernie ważnej opcji.

W chwili gdy Avast wykrywa zagrożenie wyskakuje okienko w którym nie można wybrać opcji (bo jej tam nie ma) IGNORUJ.

Każdy antywirus jaki miałem okazję posiadać na komputerze pozwalał w chwili wykrycia potencjalnego zagrożenia na dokonanie wyboru typu: usuń/napraw/przenieś do kwarantanny/ignoruj.

Brak opcji ignoruj powoduje spore zamieszanie. Muszę wybierać opcję “przenieś do kwarantanny” a następnie ręcznie wydobyć dany plik/pliki z kwarantanny zaznaczając by w przyszłości Avast ignorował owy plik/pliki.

Jest to działanie wnerwiające i wielce utrudniające pracę. Jeśli Avast pewnego dnia stwierdzi, że plik/pliki systemowe są zainfekowane (a dobrze wiemy, że system jest zdrowy) to nie będziemy mieli możliwości ignorowania alertu. Musimy pozwolić by Avast przeniósł pliki do kwarantanny a potem wydobywać je i zapisywać jako wyjątek od skanowania.

Tak więc albo jestem ślepy i nie widzę opcji IGNORUJ albo po prostu tej opcji w Avascie nie ma.

Przeniesiono z działu Bezpieczeństwo.

Rozwiązałem sprawę.

Przeglądając oficjalne forum Avasta okazało się, że Avast nie daje użytkownikowi możliwości wybrania opcji “IGNORUJ”.

Wiele osób prosi o opcję ignorowania alarmu ale niestety Avast jest głuchy na prośby.

Na poniższym linku jest zilustrowane o jakie opcje chodzi - to na wypadek gdyby ktoś nie zrozumiał postu :slight_smile:

https://feedback.avast.com/responses/ad … exclusions