AVAST - podana ostatnia infekcja i zarażenie, co robić?

przegladajac strony w necie , miałem komunikta odnosnie konia trojanskiego, natychmiast przerwałem połaczenie

po klinieciu na avasta i jego skaner dostepowy jest podana ostania infekcja i adres strony a takze liczba zarazonych : 1

osłona cały czas wysoka była

co dlaje robic, wyczyscilem wszystko ccleanerem i oczyscilem dysk, wlaczyłem spybota i skanowanie calego kompa AVASTEM , co jeszcze moge zrobic oprócz czekania na wyniki ?

Polecam ci przeskanować jeszcze innym scanerem np. http://www.dobreprogramy.pl/dobryskaner … 15559.html lub innym czasem antywiru jest zbyt wyczulony i zwykły plik tymczasowy z przeglądarki uzna za trojana :slight_smile:

thx, na szczescie w pore zerwalem polaczenie, spybot tylko na problem duble clicka napotkal, standard,ale juz dawno mi nie znajdywal tego, zazwyczaj jesli juz to w parze z tradeluber czy cos takiego, ale to jakies ciastka z przegladarek klasyczne

a tak oprocz dubelclicka nic nie bylo, PRAWIE 2 h skanował avast , liczba zarazonych 0 , no ale nadal po kliknieciu na skaner dostepowy avasta liczba zarazonych: 1 , ostatnia infekcja pochodzi z : http;/ sprigs-irons.org/ ---- nigdy takiej witryny nie odwiedzalem

no naprawde macie co polecać, jakiś badziew w technologi arcavir

jeśli już pojawił się komunikat o wirusie nic nie możesz zrobić a zamiast dobregoskanera wykonaj skanowanie eset online scanner

Jest na tej witrynie wirus:

beztytuu-3.jpg

Musiałeś ją odwiedzić, jeśli byś odwiedził inną byłby inny link.

dziękoweczka,

czyli mam rozumiec,że avast zablokował ta infekcje poprzez komunikat jaki otrzymałem i zerwanie połaczenia, tak ?

no bo w zasadzie do czego sluzy ten skaner dostepowy i co powoduje, oprócz monitoringu, czasu trwania i pokazywania ewentualnej infekcji oraz jej źródła

oczywiscie mowa o osłonie www w nim

w ogole przejrzalem kwarantanne i te inne kategoria jak pliki zarzone , czysto

tylko kilka jakis starych "fabrycznych systemowych jest w kwarantannie

skanuje jeszcze raz avastem bo aktualizacje mi sie sciagneły

czyli tym east proponujesz przeskanowac ?

Dodane 03.12.2009 (Cz) 10:57

przeskanowalem jeszcze raz avastem po aktualizacji, nic nie wykrył, spybot tylko dubel clicka i tradedubler m tez naprawione

i na koniec skorzystalem z rady i przelecialem kompa tym esetem , wykryl i wyleczyl tylko jedno zagrozenie / zainfekowanie , pochodzace ze sciagniecia nero :

win32/toolbar.AskSbar.application

to wszystko , mam nadzieje z eto nic groznego

usunałem to z kwarantanny

Osłona www powinna blokować dostęp podejrzanych plików do komputera i tak też zrobiła.

Co do Spybota radzę wywalić, ma mizerną skuteczność i rzadkie aktualizacje.Lepiej używać jakiegoś skanera na rządanie typu eset online scanner, malwarebyte anti-malware lub a-squared.