Avast Pro 5.0 znalazł coś w plikach Neostrady


(Wskers) #1

Witam Was :slight_smile:

Otóż dzisiaj zainstalowałem Avasta Pro 5.0 w wersji trial i przeskanowałem system i o dziwo Avast uznał plik Watch.exe z folderu neostrady jako zawirusowany. Pliku nie mogę wysłać ani na virustotal ani na scanjotti gdyż pojawia się monit że plik ma 0 bajtów, co jest nieprawdą gdyż ma 20 KB. Co się stanie jeśli wywalę ten plik? Czy spotkają mnie z tego tytułu potem jakieś problemy?


(Danielm86) #2

fałszywy alarm.


(Wskers) #3

Tyle to ja wiem tylko nie widzę w Avaście opcji np " ignoruj plik" a ciągłe znajdowanie tego pliku jaka zakażonego mnie denerwuje.


(Danielm86) #4

ustawienia>wykluczenia


(Wskers) #5

Dzięki :slight_smile: Musiałem jednak wykluczyć cały folder ze skanowania gdyż samo wykluczenie pliku nic nie dało.


(Kajman122) #6

Powiem krótko. Avast to szajs. Co prawda dość długo utrzymał mi kompa przy życiu ale zużył się. Gryzł się z różnymi programami, aż w końcu komp mi wysiadł :confused:


(Dawid Czernek) #7

A czego oczekujesz od darmowego programu?

Wg. mnie ten program jak na darmową wersję jest nawet dobry, mnie jeszcze nie zawiódł i nie narzekam na niego. Jest lekki i przyjemny w użytkowaniu. A jeśli nie potrafisz korzystać z tego typu aplikacji to tylko i wyłącznie Twój problem. Avast sam w sobie może "gryźć" się z innym antywirusem ale o tym, że nie wolno posiadać 2-óch programów antywirusowych zapewne wiesz.

Oczywiście nie testowałem jeszcze 5-tki ale wcześniejsze wersje mi odpowiadają.