Avast Pro 5.0 znalazł coś w plikach Neostrady

Witam Was :slight_smile:

Otóż dzisiaj zainstalowałem Avasta Pro 5.0 w wersji trial i przeskanowałem system i o dziwo Avast uznał plik Watch.exe z folderu neostrady jako zawirusowany. Pliku nie mogę wysłać ani na virustotal ani na scanjotti gdyż pojawia się monit że plik ma 0 bajtów, co jest nieprawdą gdyż ma 20 KB. Co się stanie jeśli wywalę ten plik? Czy spotkają mnie z tego tytułu potem jakieś problemy?

fałszywy alarm.

Tyle to ja wiem tylko nie widzę w Avaście opcji np " ignoruj plik" a ciągłe znajdowanie tego pliku jaka zakażonego mnie denerwuje.

ustawienia>wykluczenia

Dzięki :slight_smile: Musiałem jednak wykluczyć cały folder ze skanowania gdyż samo wykluczenie pliku nic nie dało.

Powiem krótko. Avast to szajs. Co prawda dość długo utrzymał mi kompa przy życiu ale zużył się. Gryzł się z różnymi programami, aż w końcu komp mi wysiadł :confused:

A czego oczekujesz od darmowego programu?

Wg. mnie ten program jak na darmową wersję jest nawet dobry, mnie jeszcze nie zawiódł i nie narzekam na niego. Jest lekki i przyjemny w użytkowaniu. A jeśli nie potrafisz korzystać z tego typu aplikacji to tylko i wyłącznie Twój problem. Avast sam w sobie może “gryźć” się z innym antywirusem ale o tym, że nie wolno posiadać 2-óch programów antywirusowych zapewne wiesz.

Oczywiście nie testowałem jeszcze 5-tki ale wcześniejsze wersje mi odpowiadają.