Avast skuteczniejszy od Nortona?

(Kacper1344) #1

Witam.Mój kolega używał Nortona Anty-Virus 2007 wszystko było w porządku aż nagle komp strasznie zwolnił,niektóre programy się nie chciały uruchamiać i gry przestały działać.Byliśmy pewni ze to wirus zapuśćilismy skan nortonem i nic nie wykrył(bazy sygnatur były antualne).Kolega uzywał firewalla Comodo któy wykrył 360 ataków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .NZrobiliśmy porządki w systemie nic to nie dało.Wkońcu zaproponowałem mu zinstalowaać anty-virusa bo cos sanery online nie chciały działac.Zainstalowalismy avast! Home Edition 4.7 zaktualizowalismy go wykrył ponad 9 wirusów usunał i wszyystko jest wporządku :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: .I to pytanie Czy Avast naprawde jest skuteczniejszy niż Norton?

(Longhorn2009) #2

Z tym jest różnie, ponieważ każdy antywirus ma jakieś “słabości”. Jeden radzi sobie lepiej z wirusami, a inny gorzej. NIe sądzę aby Avast był lepszy od Nortona. Myślę, że to tylko mała wpadka Nortona i już się nie powtórzy :slight_smile:

(Przebar) #3

Pytanie w tytule to chyba jakaś kpina! Norton we wszystkich testach wypada lepiej od avasta.

(Johnny B4) #4

Tja. kiedyś miałem Nortona i wkurzały mnie wyskakujące okna że mam witusa (gdzie go niebyło i niemogłem tych okienek powyłączać) :mrgreen:

Teraz mam Avasta! home i zadowolony jestem :mrgreen:

(Kacper1344) #5

to ja tez wiem ale ździwił mnie ten fakt :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: nie denerwuj sie tak :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(Dmirecki) #6

Wątpię, chociaż nigdy nic nie wiadomo

Zgadzam się :slight_smile:

(Sidhmor) #7

9 syfów, mała wpadka:P znowu podziele się doświadczeniami, a nie schematami gdzieś przeczytanymi. Używałem nortona - było nieciekawie, komp szybko się zasyfiał, system padał; używam avasta i tak jak przy kasperskym wszystko fajnie, ilość padnięć systemu zmniejszyłą się znacznie. A poza tym to polecam jeszcze kasperskyego:)

(system) #8

Ja osobiście odkąd uzywam produktów zabezpieczających firmy ESET nie mam żadnych padów systemu. W przypadku używania Kasperskiego/Avasta zdarzały się wtargnięcia do systemu szkodników.

(Pawel Pieczyrak) #9

Norton jest skuteczny, ale bardzo muli kompa a avast przepuszcza zbyt dużo syfu. Z własnego doświadczenia polecam Noda-32. Nie obciąża komputera i jest bardzo skuteczny w wykrywaniu szkodników.

(Ciupa Michal) #10

Norton - dosyć skuteczny, zamula kompa, zasobnożerny

Avast - jeden z najgorszych antivirusów na rynku, nie zamula kompa

A ja polecam wszystkim NOD32 - najlepszy (na równi z Kasperskym) antivirus, nie zamula kompa, bardzo szybki

(Adasbimbajs) #11

polecam avast antivirus! !!

(system) #12

myślę że Nortona jest od trochę lepszy od avasta ale avast za to szybciej chodzi i tak się komp nie muli jak u Nortona

(Olixxx94) #13

Na jakiej podstawie tak uważasz?? Ja mam Avasta od ponad roku i jeszcze nic się nie stało (system się nie zrujnował ani nic się nie popsuło). Co do tego, że nie zamula kompa to się zgadzam

(system) #14

Ja też używam avasta od ponad roku i nie narzekam jest moim zdaniem bardzo dobry

(Kolmar) #15

Moim zdaniem z darmowych najlepszy jest Avast, jeżeli kogoś stać na komercyjny program to polecam NODa najlepszy ze wszystkich, chociaż testy tego nie pokazują (no ale publikowane testy rządzą się własnymi prawami) :slight_smile: