Avast "unieruchomił" komputer!

(Wifa) #1

Witam serdecznie! Mam do Was prośbę! Otórz, dwa dnie temu spotakała mnie przykra niespodzianka w moim kompie! Rano działał, a gdy utuchomiłam go po południu, pojawił się niebieski ekran, a w nim komunikat, że przyczyną błedu może być zle podłaczony sprzęt lub plik:

aavmker4.sys! Poradzono mi bym uruchomiła kompa w trybie awaryjnym , odnalazła ten plik i go usunęła! To był plik Avasta! Udało się, komputer działa! Ponoć nie tylko to mnie się przytrafiło! Ale wiele osób ma ten program i im nic sie nie działo! Proszę, wytłumaczcie mi co mogło być powodem i dlaczego tylko niektórzy "posiadacze" tego antywira mieli takie problemy jak ja! Miałam Avasta już kilka miesięcy i byłam z niego zadowolona, a tu raptem taka niespodzianka! Oczywiście, pozbyłam się go! Pozdrawiam Wifara!

(Misterdam) #2

Napisz coś więcej np. jakiego masz kompa(os), czy coś wgrywałaś w ostatnim czasie?

Nic nie dzieje się bez przyczyny.

(Wifa) #3

Ostatnio pobierałam tylko allpleyerara i nowe aktualizacje systemowe! Mam windows XP! To ostatnie rzeczy jakie pobrałam, ale po tym nic sie nie działo, dopiero po 2-3 dniach !

Właśnie, dociekam przyczyny, by ustrzec się przed takimi błędami na przyszłość! Dlatego Was proszę, byście pomogli mi rozwiązać tę zagadkę!

(fiesta) #4

Może złapałaś jakiegoś wirka który to skutecznie uszkodził ten plik. Niektóre "bestie" z upodbaniem zajmują się plikami programów antywirusowych w celu ich unieszkodliwienia i dalszej destrukcji w systemie.

(Musg) #5

takie niespodzianki są bardzo częste

zapewne tak jest.On mogł zablokowac dzialanie antywira(Avast)

Polecam Ci jakis płatny soft.Zdecydowanie :slight_smile:

(Wifa) #6

Dzięki za rady ale z tego co wiem, to koledzy z avasta, bardzo przejeli się tym problemem i próbują to wyjaśnić! Nie załapałam żadnego wirusa! Szkoda że nie znam angielskiego! Może na forum avasta by to było, raczej jest! i tak Was bardzo lubię i ciesze się że odpowiadacie na problemy ludzkie! Pozdrawiam gorąco! Wifara!