Avast uruchamia się, ale z wyłączonymi zaporami

Witam!

Otóż od niedawna mam problem z antywirusem avast!. Uruchamia się razem z system, lecz niestety nie uruchamiają się razem z nim jego zapory. Gdy próbuje uruchomić je samodzielnie, komputer się zastanawia ale następnie nic się nie dzieje, jakbym w ogóle nie próbował włączyć zapór.

 

Jeżeli potrzebne są jakieś informacje, to proszę o napisanie, bo nie znam się na komputerach :).

Hej,

Na początku spróbuj przywrócić domyślne ustawienia programu - wchodzisz kolejno: Ustawienia -> Rozwiązywanie problemów -> Przywróć ustawienia domyśle -> Resetuj teraz. Dodatkowo uruchom program CCleaner i wyczyść stare dane Prefetch - poniżej pokazane na screenie. Następnie restart systemu.

63861607117048494530_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

Użyłem CCleaner’a i usunąłem te stare dane Prefetch. Kiedy próbowałem przywrócić ustawienia domyślne w avaście to po kliknięciu “Resetuj teraz” wyskoczył mi komunikat:

 

42168936265766378655.png

Hej,

A co ja pisałem? W jakiej kolejności miałeś to wykonać? Chyba jasno to napisałem, prawda?

Skoro pojawia się teraz błąd, nie zostaje Ci nic innego, jak odinstalować program i zainstalować go ponownie. Deinstalacji dokonujemy w trybie awaryjnym, posługując się programem Avast! Uninstall Utility.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, jasno napisałeś, ale jak zwykle moja głupota wygrała :). Odinstaluję avasta od nowa i napiszę czy działa.

Hej,

Tylko koniecznie tym narzędziem i w trybie awaryjnym - by wszystko zostało usunięte.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dobra, już działa.

 

Za pomoc (pomimo komplikacji), dziękuje :slight_smile: