Avast vs AVG vs Windows Defender

Który wg więszości z Was antywirus jest najlepszy? Avast? AVG? Czy Windows Defender?

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka

Avast wypada w testach podobnie do avg. Możesz przeglądnąć avlab jeśli interesują cię szczegóły. Defendera nawet nie ma co brać pod uwagę, to nawet nie jest pełnoprawny program antywirusowy.

Ile osób tyle opinii, ja i moje najbliższe otoczenie z powodzeniem korzystamy czy to z MSE czy z Windows Defender i przy zachowaniu zdrowego rozsądku problemów nie mamy. Program najlepszy - nie ma takiego, każdy ma swoje wady i zalety. Podobnie jak nie znajdziesz programu AV, który zwolni cię z myślenia.

Dla przeciętnego użytkownika najważniejsza jest wykrywalność, wygoda posługiwania się programem i mała zasobożerność oraz czy nie spowalnia działania komputera.

Producenci ścigają się aby spełniać te wymagania. Jakoś mało zwraca się uwagę jaka jest np. ilość nietrafnych sugestii wśród tych programów o najwyższej wykrywalności. No, to ja bym potrafił napisać najlepszy program antywirusowy, bo po prostu mój program uznawał by za zawirusowanego każdy program, a zatem jego skuteczność była by 100%. :slight_smile:

Z moich obserwacji wynika, że wiele antywirusów wskazuje na zagrożenia które jak się okazuje, znajdują się w grafikach czy ikonach. Taki np chiński antywirus jak Qihoo-360 wskazuje na malware jeśli grafice albo w pliku exe znajduje się otwarty tekst  zaczynający się od “http://…”  i nawet nie ważne czy działa.

Biorąc zatem pod uwagę ilość nietrafnych sugestii, to moja klasyfikacja wygląda tak:

  1. Qihoo-360

2)AegisLab 

3)Avira  (pierwsze miejsce pod względem wykrywalności i trzecie pod względem zgłaszania nietrafnych zagrożeń. Czyżby te dwa fakty miały ze sobą coś wspólnego?)
 

 

 

 

 

 

 

W poradniku jak przyśpieszyć FPS w CS:GO (anglojęzycznym) była rada by zmienić antywirusa na lekkiego. Polecał Microsoft Security Essentials, ale Windows 10 ma Windows Defendera. Ja mam AVG, Windows Defender 10 wydaje mi się lżejszy, chociaż sam nie wiem czy chcę, bo na moim laptopie FPSy w CS:GO na najniższych ustawieniach, wpisanych komendach -nojoy +cl_forcepreload 1 -nod3d9ex -high -lv -threads 4 fps_max 999 oraz fps_max_menu 999 oraz rozdzielczości 1024x768 potrafią dochodzić nawet do 120