Avast vs mcafee

witam uzytkuje program anty vir… mcafee ale zajmuje zaczyna mi troche denerwowac wiec zastanawiam sie czy nie przezucic sie na avasta szczególnie dlatego ze mam firewalla kerio a on ponoc z nim dobrze wspolpracuje. ale przedtem chcialbym poznac opinie kogos bardziej doswiadczonego w te klocki na temat zalet avasta . dzieki za odpowiedz

http://www.zagorskid.cba.pl/kompzone.htm :wink:

O avaście trochę, a nawet więcej niż trochę ;).

Avast nie zastąpi CI tego programu, wiadomo komercha jest często duzo lepsza od darmowych :frowning:

Jak faktycznie masz jakies problemy z nim to napisz dokładnie jakie to moze uda nam się Tobie pomóc a z tego duzo nie wynika:

:wink:

Ps. Avast jest dobry, nawet najlepszy ale z pośród darmowych aplikacji

Mcafee to nr 1 na rynku programów antywirusowych w USA, zaś Avast dosyć dobra darmówka (bo chyba o tej wersji mówisz). Więc nie ma sensu porównywać 126p do Porsche 8) 8) 8)

ja mam avasta od 2 lat na początku to była lipa. ale teraz po ostatnim uaktualnieniu (400kb) chodzi jak zegareczek . wciagu 2 lat mialem z 4 wirusy z czego jeden sam zainstalowałem . ale wszystkie usunął. i nie polecam jesli masz xp mi sie na xp krzaczył. i nie spowalnia systemu. ogólnie dobry program.jeśli masz słabszy sprzęt zainstaluj noda 32. troche gorszy ale mniej pamięciozerny.

trochę przesadziłeś :stuck_out_tongue:

powiedzmy pegout 206 (avast) i mercedes klasy s (mcafee) :wink:

pozatym poszukaj w goglach i tu http://www.komputerswiat.pl/informacje/testy/testy.html . to jest test avasta i inych programów antywirusowych.

:o Nod32 biję avasta na głowę :wink:

co do McAfee jest srednim produktem w ladnym opakowaniu i wcale niejest skuteczny az tak jak to pisza zdecydowanie poza czolowa takich pakietow jak

F-Secure, AVK(Extension, AntiVirenKit(GDATA), eScan 2003), DUBA6 Skynet(Kingsoft2005)-jap. Kaspersky, Symantec, Panda, Bitdefender

natomiast NOD32 ma zdecydowanie lepsza heurysytyke od avast! ale coz w testach zawsze gorzej wypadnie mala baza >>heurystyka tu sie na nic niezda

gdyby nierazadze bledy heurystyczne avast ! 4

NOD32 zdecydowanie by przegral z avastem w ocenie ogolnej

Ja polecam Avasta

tak ale w obliczu:

to jest słaby

znów się zaczyna dyskusja o tym co kto woli :confused: a to nie ma sensu bo było o tym na forum że hoho

No właśnie w testach zawsze nod lepiej wypada :? . Dziwne tylko, że zawsze do testów biorą noda 2.0, a 2.5 ma całkiem nowy silnik skanujący… :roll: .

Złączono Posta : 29.08.2005 (Pon) 21:29

no właśnie… chociażby tutaj: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=39980…. Ten temat można ciągnąć w nieskończoność :wink:

w dziale “Problemy” zamiescilem post dotyczacy jak mysle "wady"w uzytkowaniu mcafee. “wada” (zalezy od punktu widzenia) ta, jest dla mnie decydujaca w kwesti uzytkowania tego programu(nie lubie czekac na odswiezanie zawartosci folderu nawet 1 min).I to zw ezgledu na nia zastanawiam sie nad zmiana na cos innego. jednak zaznaczam ze w kwesti zabespieczenia mojego kompa przed virusami mcafee wywarl na mnie kolosalne wrazenie ale zaduzo uruchamia procesow a to mi nie LOTTO :slight_smile: