Avast vs. Norton = z firewall'em czy nie?


(Xemidra) #1

Witam,

Chciałem się was zapytać, który z tych antywirusów jest lepszy. Chodzi mi oczywiście o ich najnowsze wersje i pakiety Internet-Security.

Lepszy w sensie wykrywanie zagrożeń oraz STOPIEŃ KONTROLI APLIKACJI to znaczy możliwość dowolnej zmiany poziomów ochrony komputera, siły zabezpieczeń w dowolnym momencie najlepiej na podstawie gotowych profili (stopień niski, średni, wysoki).

I jeszcze jedno pytanie: Bardziej opłaca się korzystać z pakietu zwykłego antywirusa i zewnętrznego firewalla czy pakietu Internet-Security wraz z firewallem ?

Jeżeli uważacie któryś z tych sposób na lepszy to proszę jeszcze o jakieś sprawdzone i efektowne przykłady.


(xyzzyx) #2

http://www.dobreprogramy.pl/Test-darmow ... 21381.html Czy to już miałeś okazję zobaczyć?. Pozdrawiam.


(SeBoLaS) #3

Według mnie Norton bije Avasta o głowę,a i wersje internet security w zupełności wystarczają dla zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa


(system) #4

Jeśli mają to być płatne rozwiązania to chyba lepiej brać cały pakiet. Ja ze swojej strony bardziej od Nortona proponował bym Ci KISa http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-I ... 12472.html :slight_smile: .


(bart86) #5

Norton jest lepszy a te testy na dp są nic niewarte


(Xemidra) #6

Nie warte ? Jak ?

KIS ? No nie wiem, ostatnio czytałem wiele na temat Nortona i wiele różnych "specjalistów" jeżeli można ich tak nazwać mówiło, że Norton jest najlepszym pakietem Internet-Security, choć jak dla mnie za mało jest funkcji pozwalających kontrolować jego skuteczność. Choć muszę przyznać, że jest bardzo skuteczny.