Avast wykrył podejrzany element

Witam. W dniu dzisiejszym po raz pierwszy zresztą miałem takie oto zdarzenie, że początkowo po próbie odtworzenia jakiegoś materiału w WMPlayerze a także po ponownej późniejszej reinstalacji paczki kodeków K-Lite bo i tego już dokonałem po prostu Avast niemal natychmiast wyrzuca ten oto komunikat dotyczący pliku xvidcore.dll : klik

a on z tego co się orientuje dotyczy tego właśnie oprogramowania. Plik ten zostaje przenoszony również do Kwarantanny skąd nie można go nawet przywrócić z powrotem jak sprawdzałem, a jego skan a także całości wykazał że jest czysto.

I nie mam pojęcia skąd to się wzięło, absolutnie pierwszy raz to widzę nigdy wcześniej podobnego komunikatu nie miałem, co ciekawe również dodanie pliku do listy wykluczeń i dodatkowo ponownej reinstalacji paczki o dziwo niczego nie zmienia tzn. po instalacji dostaję na nowo powyższy komunikat o jakimś rzekomym podejrzanym elemencie. Ja uważam to za jakiś kuriozalny i fałszywy alarm, ale dziwne że wciąż się on pojawia. 

Poradźcie z czym tutaj mamy w ogóle do czynienia i jak to rozwiązać ?

System Windows 7 64 bitowy, kodeki również.

Według mnie wygląda to na falsyfikat gdyż Avast lubi od czasu do czasu przywitać fałszywymi alertami, nie wiem czy nie lepiej zaraportować tego do nich jako fałszywy alarm. 

 

Zaznacz jako fałszywy alarm !

Z moich obserwacji wynika, że po najnowszej aktualizacji bazy wirusów oraz dodatkowo jeszcze jednej reinstalacji kodeków Avast nie zgłasza już powyższego alertu, wszystko zapewne dzięki temu iż bazy Avasta są bardzo często aktualizowane i musiał być akurat w tej wersji jakiś drobny bug co działa tylko na poczet dobrej strony Avasta, a także tego iż wcześniej wysłałem oczywiście ten raport ws. do supportu Avasta.

Tak więc wygląda na to, że już się wyjaśniło zgodnie też z moimi przypuszczeniami. Oby tak już zostało.

Dzięki za pomoc, ale mimo wszystko poczekajmy jeszcze chwilę żeby się potwierdziło.