Avast wykrył wirusa - usunąć, czy kwarantanna?

Przed chwilą Avast zaczął krzyczeć, że znalazł WIN32:CTX i jakiegoś jeszcze trojana :wink: Przy obydwu wirusach kliknąłem na opcję “Kwarantanna”. Czy to starczy, czy trzeba będzie usunąć pliki? Oglądałem przed chwilą mojego loga i nic nie wskazuje na to, żeby siedział jakiś szkodnik. A więc co zrobić - zostać przy kwarantannie czy usunąć pliki?

Był to jakiś ważny plik lub plik systemowy :?: Nic się z kompem nie dzieje po kwarantannie :?:

Niczego takiego nie zauważyłem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Są to pliki pskavs.dll w folderze system32/active scan i sgdocvn.dll w folderze system32 :slight_smile:

W kwarantannie dopóki działa antywir wirusy nie są w stanie zaszkodzić systemowi.

Gorzej jeśli np. wyłączyłbyś na pewien czas antywira - wtedy wszystkie mogą zacząć działać.

Jeśli wszystko z komputerem jest ok. to proponuję usunąć.

Sprawdz kompa jeszcze tym programem:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=16762

Awas jest doś słady w te klocki.

:slight_smile:

Ewido mam ;D Usunal dzisiaj pare cookie i to wszystko. Aha te żyjątka to WIN32:CTX i WIN32:Trojan.Gen

Log z silenta Proszę :wink:

Przeskanuj te pliki Tym i zobacz czy coś wykryje.

Tuż przed wejściem na forum usunąłem te pliki, ale na życzenie Gutka2222 daję loga(nie wiem czy to coś zmieni ale dam jeszcze raz loga ale tym razem z wybraną opcją “No” przy odpalaniu silenta (poprzednim razem wziąłem "skip suplementary searches albo jak to sie tam zwie :slight_smile: ))

Jest Ok, widzę że podkręcasz kartę ATI :slight_smile:

9200SE dużo nie pójdzie… szczególnie, że nie ma dodatkowego chłodzenia (tylko radiator i boczna obudowa obok kompa odstawiona :smiley: ) ale kto wie może kiedyś zajdę dalej niż 250 na core i 200na pamiątce…