Avast wykrył wirusa - usunąć, czy kwarantanna?

(Igorenek) #1

Przed chwilą Avast zaczął krzyczeć, że znalazł WIN32:CTX i jakiegoś jeszcze trojana :wink: Przy obydwu wirusach kliknąłem na opcję "Kwarantanna". Czy to starczy, czy trzeba będzie usunąć pliki? Oglądałem przed chwilą mojego loga i nic nie wskazuje na to, żeby siedział jakiś szkodnik. A więc co zrobić - zostać przy kwarantannie czy usunąć pliki?

(M Kupczynas) #2

Był to jakiś ważny plik lub plik systemowy :?: Nic się z kompem nie dzieje po kwarantannie :?:

(Igorenek) #3

Niczego takiego nie zauważyłem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Są to pliki pskavs.dll w folderze system32/active scan i sgdocvn.dll w folderze system32 :slight_smile:

(aju) #4

W kwarantannie dopóki działa antywir wirusy nie są w stanie zaszkodzić systemowi.

Gorzej jeśli np. wyłączyłbyś na pewien czas antywira - wtedy wszystkie mogą zacząć działać.

Jeśli wszystko z komputerem jest ok. to proponuję usunąć.

(Adarek) #5

Sprawdz kompa jeszcze tym programem:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... opic=16762

Awas jest doś słady w te klocki.

:slight_smile:

(Igorenek) #6

Ewido mam ;D Usunal dzisiaj pare cookie i to wszystko. Aha te żyjątka to WIN32:CTX i WIN32:Trojan.Gen

(Gutek) #7

Log z silenta Proszę :wink:

(M Kupczynas) #8

Przeskanuj te pliki Tym i zobacz czy coś wykryje.

(Igorenek) #9

Tuż przed wejściem na forum usunąłem te pliki, ale na życzenie Gutka2222 daję loga(nie wiem czy to coś zmieni ale dam jeszcze raz loga ale tym razem z wybraną opcją "No" przy odpalaniu silenta (poprzednim razem wziąłem "skip suplementary searches albo jak to sie tam zwie :slight_smile: ))

(Gutek) #10

Jest Ok, widzę że podkręcasz kartę ATI :slight_smile:

(Igorenek) #11

9200SE dużo nie pójdzie... szczególnie, że nie ma dodatkowego chłodzenia (tylko radiator i boczna obudowa obok kompa odstawiona :smiley: ) ale kto wie może kiedyś zajdę dalej niż 250 na core i 200na pamiątce..