Avast wykrywa viruta w pliku ArchiCAD.exe - wrzucam logi

Na pendrive miałem wirusa Win32:Kavos, którego usunąłem, ale przestały otwierać się pliki ArchiCAD’a. Przy ponownym zainstalowaniu programu ArchiCAD Avast wyłapał wirusa w plikach ArchiCAD’a. Na różne sposoby starałem się usunąć wirusa, ale skończyło się na formacie. Niestety i po nim problem nie zniknął. Przy próbach instalacji programu, Avast nadal wykrywa wirusa.

Dodam jeszcze, że przy próbach crackowania programu Avast również wywala monit o jakimś wirusie(nazwy nie pamietam). Przy poprzednich instalacjach programu nic takiego się nie działo. Podejrzewam, że może być to spowodowane tym, że Avast uaktualnił listę wirusów i dorzucił do niej pliki cracka do tego programu.

Dołączam logi, z góry dzięki za pomoc.

Log z Combofixa

Log z HijackThis

przeskanuj Dr.WEB CureIt! http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … It!+4.44.5

do skutku

:slight_smile:

Przy szybkim skanowaniu program nie wykrył żadnych wirusów.

Do poprzedniego posta dodam, że po wyłączeniu ochrony dostępowej program zainstalował sie i działał; jak tylko ponownie włączyłem Avasta - wirus był ponownie wykrywany.

Nie szybkie skanowanie, tylko pełne.

Jeśli rzeczywiście to virut i siedzi w plikach programu który chcesz zainstalować - darowałbym sobie.

Przesiądź się na legalną wersję. W crackach zazwyczaj pełno jest wszelkiego ustrojstwa.

Właśnie robie pełne skanowanie i na razie znalazło tylko pliki związane z ComboFixem.

Wiem, ze w crackach jest dużo syfu zawsze, ale nie mam zbędnych kilku tysięcy na kupno ArchiCada :wink: