Avast wykrywa wirusa - win32 evo gen


(Sierpien) #1

Witam..

 

Mam mały problem z  zachowaniem Avasta przy pliku z katalogu Windows instaler. Ścieżka i komunikat na obrazku poniżej. Konkretnie AVAST ma problem z  NETDEVT.DLL ( rozpakowałem tego 16adf )

 

 

Problem polega na tym , że podczas normalnego skanu Avast w tym pliku nie widzi nic podejrzanego, natomiast podczas próby skopiowania , czy choćby podglądu właściwości tego pliku, zgłasza wykrycie wirusa. 

 

To nadal nie byłby problem, ale Avast np. blokuje mi działanie skanera na żądanie MBAM właśnie na tym pliku ( kiedy mbam do niego dojdzie )  Oczywiście mogę na ten czas wyłączyć osłony avasta , ale to chyba nie tak powinno być. Do tego trudno pozbyć się tego komunikatu o wirusie , dopiero restart pomaga. 

 

Plik oczywiście sprawdzałem poprzez stronę Virus total ( tylko semantec coś zgasza ) dlatego nie wydaje mi się by był czymś zarażony , ale może jestem w błędzie, stąd temat.. 

 

Proszę o pomoc co z tym fantem należy zrobić.  

 

Dodaje Skan OTL:

OTL.Txt

Extras.Txt


(Acorus) #2

Pokaż cały OTL.txt

Nie dawaj jako załącznik tylko umieść na wklej.org bo się nie mieści.


(Sierpien) #3

Proszę

 

http://wklej.org/id/1194627/


(Acorus) #4

Przeskanuj Malwarebytesem.Na czas skanu wyłącz Avasta.


(Sierpien) #5

Ostatnio skanowałem i nic nie wykrywa. Skanowałem też Dr.WEB , emisoftem , Hitmen i czysto.  Mogę oczywiście ponowić skan. Dziwne  że ten avast się pluje , bo wcześniej tak się nie działo. 


(Sierpien) #6

Ed: Zrobiłem tak… Znalazłem płyty z zawartości oryginalnego preinstalowanego systemu , wypakowałem zawartość i okazuję się , że na oryginalnym pliku Avast też wykrywa wirusa. Także wygląda na to , że avast jest nadwrażliwy ( to się chyba dzieje od jego nowej wersji) 

 

No nic, pozostaje albo zmienić antywirusa , albo wyłączać w razie potrzeby skanu np.MBAM czy OTL itp. bo i wtedy monitował. A może należało by zgłosić to supoortowi AVAST ? 


(Acorus) #7

Możesz zgłosić.


(Sierpien) #8

Zgłosiłem i po 16 dostałem odpowiedź , że cyt “błąd został naprawiony w najnowszej bazie wirusów”. I faktycznie Avast już cicho siedzi. Także jest ok. W razie fałszywych alarmów śmiało można zgłaszać - https://support.avast.com/index.php?  

 

Pozdrawiam.