Avast zainstalowany przez usługę Windows Update na Win 10. Czy to możliwe?

Dziś włączając komputer zaczęły instalować się aktualizacje.Jakie było moje zdziwienie,gdy po otwarciu pulpitu zobaczyłem,że mam Avast zainstalowany.Wydawca-Microsoft .Co to za sztuczki ?
Mam już KIS 2018 i ten Avast jedynie śmieci system.Chciałem odinstalować za pomocą Usuń programy ale widzę,że nie chce .Co mam z tym zrobić teraz ?

Prawdopodobnie złapałeś jakiegoś chwasta, przeskanuj komputer adwcleaner i malwarebytes na początek.

Avast’a usuwasz tym narzędziem
https://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility
to raz, a dwa MS nie wciska nikomu avasta bo sam ma swój antywirus.
Zapewne instalowałeś jakiś program i klikałem dalej/next niczym dziki Janusz bez przeczytania co tam było napisane a pewnie było i to sporo.
Wystarczyło podczas instalacji tego czegoś odznaczyć instalację avasta.
Kto czyta nie Januszuje Dżonie z Ajdaho

Tez miałem to samo. Instalowałeś może CCleaner? Avast daje się normalnie zdeinstalować bez sztuczek.

1 polubienie

Dokładnie avast się ukrywa w instalce ccleanera

Fakt! Tyle, ze się nie “ukrywa” lecz jest wyraźnie widoczny. Wystarczy czytać instalator.

Albo czekamy z 2 tygodnie na wersje Slim:

    Bez Google Toolbar, Opery / Chrome i Avasta


chwilowo nie ma a 5.39 usunęli.

Mogli by nie robić instalacji silent (cichej, bezokienkowej) Avasta, przecież Avast umie wykryć nawet resztki antywirusa innej firmy przy normalnej instalacji a na pewno już jakiegoś zainstalowanego i propnować jego usunięcie.

Dla mnie program w innym programie jest ukryty bo ściągając jego instalkę nigdzie nie jest napisane że doinstalowuje się jakiś "Ahwast"bądź inne badziewie.Fakt można to odznaczyć podczas instalacji ale to nie zmiania faktu że zamiast jednej opcji którą się chce zainstalować ma się dwie.W ccleaner ma się natomiast trzy sam ccleanar, google chrome i avast.