Avast zamula kompa

Czećś mam następujący problem. Otóz od jakiegoś czasu posiadam Avasta, gdy włączam kompa jak jest na pulpicie napis ZAPRASZAMY

to nie ma dzwięku Windowsa. Jak już się przełączy na pulpit to po jakiś 7s. dzwięk Windowsa się włącza. Myślę, że to od Avasta, a wy jak myślicie. Czy mając Avasta też tak macie???

Avast ma to do siebie, że jednak trochę ciąży nad kompem, polecam zmianę programu antywirusowego.

Niekoniecznie może to zależeć od tegoż programu. Możliwe, że masz zbyt dużo śmieci w systemie.

Nie możliwe żebym miał zaśmieconego kompa. Robiłem formata i dalej to samo. A jakiego innego antywira proponujecie??? Czy też może Scaner on-line będzie lepszy???

Polecam Nod 32

Masz PII? Sterowniki zainstalowane? Wrzuć loga z HijackThis na www.wklej.org i daj linka.

a spróbuj to -> http://forum.hotfix.pl/viewtopic.php?f=51&t=3108

W Avaście jest opcja włączenia tegoż programu w ostatniej kolejności po systemowych.

Zainstaluj jakiś inny program antywirusowy i zobacz, jak sie sprawa z tamtym przedstawia.

Dzięki wszystkim za rady :smiley:

Dodane 26.10.2009 (Pn) 18:51

Dzięki wszystkim za rady :smiley:

witam ja rownież mam problem a Avastem no ale na nieco innych fundamentach. Kupiłem kompa jakiś rok temu w nic sie bawic nie chcialem zadne formaty sraty powiedziałem zeby mi kompa zrobili zeby xp był i jakiś antywirus no i mi tak zrobili ze avasta nie moge usunąć w zaden sposob (ani w dodaj/usun programy) ani po prostu folderu za pomocą klawisza delete bo jest ochronione to i nic z tym zrobic nie moge nie moge rowniez zauktualizować bazy wirusów no nic z tym gównem zrobić nie moge. do tego pokazują sie coraz cześciej jakieś rootkity ktore jak usune to są problemy na starcie kompa a jak ignoruje to sie pojawiaja coraz cześciej. czy jest coś co moge zrobić POZA formatowaniem dysku? bardzo bym prosił o pomoc.

Wejdz w ustawienia Avasta/rozwiązywanie problemów/Wyłącz moduł samoobrony.

Uruchom system w trybie awaryjnym zrestartuj komputer wciskaj klawisz F8 spróbuj usunąć przez panel sterowania, jak nie będzie chciało się usunąć to zaloguj się na Administratora wybierz: Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne ->Usługi, zzukasz wszystkich wpisów z nazwą avast (w moim przypadku do wyłączenia są 4 usługi avast) i prawym klawiszem właściwości i tak gdzie pisze typ uruchomienia to zrób wyłączony. Uruchom ponownie komputer i sprubój usunąć folder z Avastem.

Dodane 27.10.2009 (Wt) 19:32

http://www.programosy.pl/program,avast- … ility.html tu massz link do programu, który usuwa Avasta.

Dyskusja OT --> Śmietnik.

A dla usera bez_pseudonimu , nagroda.