Avast

Mam program antywirusowy avast i w opcjach pisało że ochrona standarowa jest minimalna i ustawiłem na wysoką,

czy dobrze zrobiłem? myślę że tak bo program bedzie skanował wieksza część systemu.

Możecie mi powiedziec jak ten program sprawdza się u was?

to, że będzie skanował więcej oznacza również, że będzie bardziej zamulał system… a Avast robi to i tak porządnie…

Dokladnie, jezeli chcesz miec skanowany komp i wydajny, powinienes dac na normalne “wysoka” to juz jest przesada. Jezeli grasz w gry przez neta to powodzenia!

Sprawdza sie średnio. Często ma błędne ostrzeżenia o wirusach. Bardzo muli kompa na ustawieniach które użyłeś. :smiley:

Avast jest badzo dobry, mi szybko chodzi itp.

POLECAM! :slight_smile:

Witam,

nieco szerszy wywód na temat ustawień i związanych z nimi wpływów zajdziesz TUTAJ.

Zamula to norton bo go miałem, avast nie jest zły, mam normalna ochronę i jak narazie mój komp jest czysty :smiley:

Sama nie wiem od czego to zależy. Avasta używałam bardzo długo i spisywał się dobrze. Ochrona ustawiona na normalną, nie doświadczyłam wirusów. Być może to kwestia szczęścia, być może procesora, ale gdy coś skanował i animowała się ikonka w tray’u, komputer się naprawdę mulił, np. były zakłócenia w odtwarzaniu muzyki.

Niedawno wypróbowałam AntiVir’a i zjawisko mulenia w ogóle nie występuje, choć ustawiłam ochronę na dośc wysoki poziom.

Wracając do Avasta, sam zadecyduj czy Twój pecet dobrze radzi sobie z tym poziomem ochrony. Choć normalna w zupełności wystarczy. Za to skanowanie możesz zrobić czasem w najdokładniejszym trybie.