Avast

Witam

Mam dwa pytania:

  1. Czy można skanować system kilkoma antywirusami w tym samym czasie?

  2. Po skanowaniu Avastem wyskakuje raport a w nim lista plików nie przeskanowanych (według mojej wiedzy chodzi o prawa dostępu napisane po angielsku). Przy pierwszym skanowaniu było ich kilka. Teraz kilkadziesiąt. Co mam zrobić z tymi plikami? Mam komputer od trzech miesięcy.

Nie jest zalecane posiadanie dwóch antywirusów na komputerze, a co dopiero używanie ich jednocześnie.

Nie można skanować systemu dwoma antywirusami w tym samym czasie. Na moim przykładzie: Nod32 i Avast na jednym komputerze gryzą się do tego stopnia, że system operacyjny czasami nie startuje, a programy wykrywają się nawzajem jako wirusy.

A jak jeden jest od spyware? Na przykłąd PC Tools Spyware Doctor

slawex1983 - na moim komputerze wystąpiła identyczna sytuacja. Avast non stop krzyczał, że znaleziono wirusa, czyli Noda, a Nod, że wirusem jest Avast.

Tak się dzieję, jeśli ma się 2 Antyvirusy. :wink:

=========

K.

mój brat na siłę chciał zainstalować noda, ‘bo jest dobry’. mój 30letni brat chciał mi system uziemić :stuck_out_tongue:

teraz mam Avasta, ale w ,marcu koniec licencji, więc trzeba wybrać pomiędzy Eset Nod Smart a Kasperkym, bo na Avaście nie mam zamiaru pracować :roll:

gryźć się nie będą, choć jeśli ten od spyware ma ochronę w czasie rzeczywistym to powinna ona być wyłączona. Niech tylko antywirus w ten sposób działa.

w dodatku może się obniżyć skuteczność wykrywania zagrożeń

avast w podstawowej wersji jest darmowy, należy się tylko zarejestrować

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN