Avastsvc.exe powoduje zawieszanie się systemu

Od trzech tygodni mam problem z tym procesem. Wiem, że jest związany z usługą programu Avast. Po kilkunastu minutach lub próbie otwarcia Steam wyżej wymieniony proces zabiera całą pamięć RAM, zastępuje ją zmodyfikowaną,co powoduje zawieszenie się systemu, oraz zmniejsza zużycie innych procesów. Po kilku minutach wszystko działa, ale tylko na chwilę. Użyłem skanowania przed uruchomieniem systemu, ale Avast nie znalazł żadnego wirusa. Próbowałem również użyć funkcji naprawy programu oraz przeinstalować go. Nie pomogło. Jak mogę rozwiązać ten problem? Używam systemu Windows 7, a laptop to Acer Aspire E1-571.

Pierwsza rada - wywal krap pt Avast i zastąp czymś co nie zamula świata… :slight_smile:

Druga rada:
dodaj do WebShield.ini (C:\ProgramData\AVAST Software\Avast\WebShield.ini) dwie poniższe linie:

[General]
UseStreamFilter=0

Gdy próbuję edytować ten plik to wyskakuje błąd o odmowie dostępu.

Zrób to jako administrator, lub wyłącz na tą chwilę avasta, żeby nie blokował dostępu do pliku…

Jaki inny program antywirusowy proponujesz?

Nic nie zaproponuję bo mnie tutaj trole zjedzą :slight_smile: ja korzystam z płatnego eseta, a jak ktoś chce żeby mu zainstalować to ostatnio kasperskiego darmowego…

Gdybyś się zdecydował usunąć Avasta, użyj ten program:


Proponuję potem zainstalować (w przypadku Windows 7) Panda Dome:
https://www.majorgeeks.com/files/details/panda_cloud_antivirus.html