AVG Anti-Virus jak włączyć skanowanie na żądanie

Tak jak w temacie, postanowiłem zmienić antywirusa, wszystko ładnie, ale jak chce włączyć skanowanie np. folderu czy też całego dysku to się nie da. Naciskam klawisz “skanuj” i nic, klikam prawym na folder “skanuj za pomocą avg” i również nić. Pierwszy raz mam tego antywirusa i nie wiem czy też on tak ma czy jak??? Dodam że tam niby jest ustawione że ma skanować co dzień o 12:00 ale tego również nie robi.

Tak mam ustawionego:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 17ad6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 039ca.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 18537.html

Hmm, a nie wyskakuje Ci obok zegarka mała ramka jak klikasz prawym “Scan with AVG”?? Bo jeszcze w wersji 7 na środku ekranu okienko wyskakiwało, a teraz chyba na wszystko co się robi właśnie tylko mała ramka, w tym wypaku u mnie “Shell extension test started”, a aktualizacja całkowicie w tle przebiega, nawet nie ma komunikatu że się dokonała :slight_smile:

Jak prawym kliknę na ikonkę w trayu to mam tylko “open menu”, pojawiają się okna ze screenów i jest jeszcze opcja “update now” oraz "exit:. A co do aktualizacji to można przeprowadzić również ręcznie i nawet działa :).

a tak poza tym, to tak wszyscy mają czy tylko ja???

ja tydzień temu tak miałem po zmianie AV

i co zrobiłeś??

zdeinstalowałem i przeszedłem na kasperksyego

hehe, nieźle :smiley: ale my tu pewnie szukamy darmowych rozwiązań :wink: co do tego AVG, to myślę, że może by pomogła kompletna deinstalacja, solidne przeczyszczenie rejestru, wiadomo, reset kompa i od nowa go wrzucić, wtedy raczej nie powinno być problemów ;]

robiłem reinstalacje z czyszczeniem rejestrów, używałem nawet programu Revo Uninstaller i dalej tak samo. musi być chyba jakaś przyczyna tego że nie można uruchomić skanowania, bo przecież jest opcja skanowania no i chyba nie ma żadnego antywirusa co by takiej opcji nie miał. A co do samego antywirusa to on pracuje bo znalazł mi jakiegoś trojana w plikach ale to dopiero jak skanowałem kompa jakimś programem antyspyware i jak przeglądałem stronki to raz mi stronkę zablokował “mówiąc” że strona zawiera wirusy.

tak że wszystko działa tylko że nie ma skanowania na żądanie.

Kurcze, no to mam zgryz #-o AVG używam od dawna i w żadnej wersji mi podobnego myku nie zrobił :-k teraz to nie mam pomysłu, no poza jednym heh :stuck_out_tongue: jak ja mam jakiś dziwny problem to nie waham się wsadzić płytki z systemem i formacik :smiley: bo np. po usuwaniu niektórych antywirów działy się rózne rzeczy, no daleko nie szukać, AVG 7 jakkolwiek był dobry to nawet po usunięciu, czyszczeniu rejestru i innych zabiegach w Centrum Zabezpieczeń widniał dalej jako “zainstalowany i aktualny” tiaa :stuck_out_tongue: Oczywiście nie namawiam Cię do formata, bo wiem że mało kto preferuje takie rozwiązanie :wink: no z przykrością, ale jednak muszę się poddać, chyba nie pomogę ;/

nie, no ja przeważenie też tak problemy rozwiązuje, bo jest najprościej :P. Tym razem wolałem zapytać bo nie znam tego programu, a czytałem że jest jeden z lepszych darmowych antywirusów i chciałem po testować, chociaż mam 3 dniowego windowsa to i tak jutro zrobię format, ciekawe czy na nowej kopi windowsa zacznie działać normalnie rozumie że Ty masz AVG 8v i działa Ci wszystko beż zarzutu.

Witam

Mam avg 8 i chodzi bardzo dobrze, szybko itd. Miałem też wersję 7 i również działała bez zarzutu, dziwne. Niestety ja również nie mam pomysłu co z tym zrobić. Skoro będziesz i tak formatował kompa, to już chyba nie ważne. Jakby nadal tak się działo to napisz :slight_smile:

Pozdrawiam

Tak jest :peace: i nawet nie instalowałem jej na czysto po formacie, tylko na 7, chciałem zobaczyć jak mu pójdzie uaktualnienie. Poszło bardzo sprawnie :smiley: szybkie usunięcie AVG 7 i ósemka się ładnie zainstalowała i działa do dziś ;]

A tak btw, skoro rozwiązujesz problemy podobnie jak ja to może spróbuj zrobić sobie Windowsa w nLite :smiley: moje okrojone wersje instalują się zawsze 9-13 minut :smiley: jeszcze żadna instalacja z takiej płyty mi nie osiągnęła na stoperze 14 minut :smiley: więc Tobie też może taka płytka być użyteczną :wink:

oczywiście robiłem już takie płytki, bardzo fajna sprawa, teraz będę robił z sp3. tylko szkoda że nie wiem jak dodawać sterowniki, tzn wiem ale nie działała mi instalka audio i nie wiem jeszcze jak dodać programy by były zainstalowane zaraz po instalacji, a wiem że tak można. A tak swoją drogą to moja instalacja trwa około 20, no ale ja jestem dopiero początkujący “krajacz” windowsików :slight_smile:

hehe, “wyrobisz się” :smiley: programów to ja nie dodaję, w końcu w niedługim czasie zawsze wyjdzie jakaś tam nowsza wersja a ja wolę być up to date :wink: jedyne co robię to przede wszystkim usuwam Windows Messengera, MSN, Netmeeting i rózne inne rzeczy, których nie trawię w systemie, integruję sterowniki do mojego sprzętu (grafa, dźwięk, drukarka, telefon…), integruję też WMP11 (próbowałem też parę razy IE7, ale wtedy system się nie chciał zainstalować ;/ ) i skina z Visty. Teraz czekam na oficjalne wydanie SP3 na stronie MS i wtedy go oczywiście zintegruję i spróbuję znowu z IE7 - może w połączeniu z SP3 i poprawkami jakie on daje nie będzie się wykładać podczas instalacji ;]

http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=rysiekwariat

ja takiego linka dostałem od znajomego i mówił że ten system wypaśnie działa i jest fajny, przeczytaj opis, chciałbym umieć swój skonfigurować podobny wedle własnego uznania.

Hmm, pewnie masz na myśli ten Speed XP i tutaj wkraczamy na śliski grunt co dla kogo jest fajne :smiley: Osobiście nie jestem zwolennikiem instalowania systemu przerobionego przez nikogo prócz mnie hehe ;] znam swój sprzęt i jego zachowanie w sumie od wiatraczków na chipsecie i bateryjki w biosie i zawsze sam ustalam co mi się przyda, a co nie, co bezpiecznie dla mnie usunąć a co lepiej zostawić, no i dość względne jest pojęcie “USUNIĘTO ZBĘDNE KOMPONENTY, WYŁĄCZONO NIEBEZPIECZNE USUŁGI”, jak wyżej, to co rzeczywiście zbędne to tylko ja decyduję no bo wiem jaki mam sprzęt i jakiego używam softu, więc wiem co mi się przyda z tego co Windows oferuje i jakie usługi mogę wywalić.

Tak samo z tymi zintegrowanymi programami, pewno dla niektórych to fajne bo w sumie po formacie nic nie trzeba samemu dodawać, no ale ja mam swoją listę programów, których używam i niepotrzebnych rzeczy nie wrzucam, a tak się składa, że na liście tego XP są same programy, które uważam za zbędne na moim dysku :smiley: Jeśli Tobie odpowiadają to w sumie nie widzę przeszkód ;] tym bardziej, że jak tam czytam są wymienione nowe sterowniki i dodane kodeki :smiley: to może być ładnie użyteczne.

Tak btw, jeśli chodzi o kodeki to je ściągam przez LiveUpdate w Allplayer, samo mi wyszukuje czego brak i już, nie instaluję żadnych pakietów kodeków, które potem widnieją w menu start jak programy ;]

A moje ostatnie zastrzeżenie to “system przechodzi wszelkie testy WGA”, no takie opisy widzę przeważnie jak jest plik z pirackim systemem :stuck_out_tongue: Kto jakiego używa nie wnikam, ale tak mówię ku przestrodze jeśli jest to dla Ciebie ważne ;]

chyba trochę źle się zrozumieliśmy, chodzi mi o to by samemu przerobić własny system, a to był tylko przykład co można zrobić z instalką windowsa.

bo np. ja używam kilku programów co ich aktualizacje są np. raz w roku i fajnie by było mieć je zainstalowane od razu po instalacji czy też np. nero kupujesz z nagrywarką i też nie zmieniasz co miesiąc oprogramowania.

Ja robie często reinstalacje i zawsze te kilka minut bym zaoszczędził.

a swoją drogą to używanie nlite to też zbytnio legalne nie jest, tzn używanie jest legalne ale windows który powstał przez ten program to chyba już nie.

Legalne jest o ile nie integrujesz pirackiego klucza ;] innych zastrzeżeń MS chyba nie ma, w każdym razie o nich nie słyszałem. A co do tych programów, to ich się oczywiście nie da zintegrować, ale można je w nLite dodać do ‘cichej’ instalacji zaraz po zainstalowaniu systemu lub w zakładce “Run once”, sam jeszcze tym się nie bawiłem, więc nie wiem jak to się sprawdza :slight_smile:

niom ale chyba kopiować nie wolno?? bo inaczej to np. na allegro było by pełno płyt z windowsem ale bez cd kay

zresztą mniejsza z tym

wracając do tematu głównego to mam teraz skanowanie ale dopiero po zmianie winowsa.

morał:

jak ci się nudzi to zacznij się bawić oprogramowaniem, bądź też zostań nieświadomy techniki jak cie otacza.

pozdrawiam, wielki dzięki za dyskusje i oczywiście za porady, pozdrawiam do następnego topika :slight_smile:

Hehe :smiley: u mnie też tak to bywa, wszelkie dziwne problemy się rozwiązują jak zrobię formacik :smiley:

Nie ma za co :ok: i dzięki również :slight_smile: