AVG Antivirus free czy Avast Home Edition ? WAŻNE INFO!

Witam,

Tak jak w temacie potrzebuje darmowego antywirusa. Wiem, że temat był poruszany, ale było to w 2005 roku :slight_smile:

Poradźcie co wybrać czy najnowszego Avasta czy najnowszego AVG

Pozdrowienia

Oczywiscie ze avg tylko 8 bo avast jest do du** niema ochrony swoich plików przez co nibedzie chodził poprawnie

http://www.dobreprogramy.pl/Test-bezplatnych-programow-antywirusowych,Artykul,11410.html

Masz tu artykuł!

http://www.pcworld.com/reviews/collection/1597/free_antivirus_software.html - realizowany dla PC World przez AV-Test

http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_report23.pdf

http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_report22.pdf

W tych AV Comparatives testowane były co prawda wersje płatne produktów, ale w wersji darmowej pozbawione są firewalla lub jakichś mało istotnych elementów, przez co wyniki byłyby prawie identyczne.

Avast jest lepszy od AVG. Chociaż lepiej wybrać Avira AntiVir Personal, bo jest on bez wątpienia najlepszym z darmowych antywirusów. Brak firewalla można łatwo zastąpić instalując na przykład COMODO Firewall lub Online Armor.

EDIT:

Ten test został przeprowadzony rok temu. Od tego czasu dużo się zmieniło. Obecnie pierwsze miejsce w testach darmowych antywirusów zajmuje Avira, a drugie avast, trzecie natomiast AVG.

Ale co uważacie, że jak zostawie sobie AVG w wersji free to będę miał gorszą ochronę systemu ? Zawsze AVG cieszyło się wielką popularnością. Mi AVG odpowiada. Avira jest po angielsku po pierwsze a po drugie ile będzie lepsza ta skuteczność ? 5% ??

Jeślli ci odpowiada AVG to zostaw go u siebie nie ma sensu zmieniać i dalej prowadzić tego tematu. Zresztą każda osoba wypowiadająca się tutaj powie ci że lepszy jest ten antywirus lub tamtem, płatny albo darmowy. Do domowego użytku spokojnie wystarczy ci to co masz i oczywiście nieco rozwagi w korzystaniu z komputera.

Pozdrawiam

Dzięki rgabrysiak , masz racje :wink:

Chce poinformować wszystkich, że program antywirusowy Avast to jest wielkie dziadostwo. Uruchomiłem sobie AVG i od razu 12 wirusów ! Przykładowo Trojany w Mozilli Firefox co Avast cicho siedział ! NIE POLECAM TEGO PROGRAMU !