AVG antywirus zajmuje 6 GB

Otóż pojawił mi się komunikat, że na dysku C jest mało miejsca.

Partycja c ma 20 GB, oczyściłem dysk, usunąłem zbędne aplikacje, z pulpitu pousuwałem pliki i tak zwolniło się około 1GB.

Gdy sprawdzałem co mi tak “zapycha” dysk znalazłem to :sdfsfi.th.jpg

ścieżka folderu C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji

I teraz moje pytanie, czy to jest normalne żeby antywirus tyle miejsca zajmował??

jeśli tego usunąć nie można to polećcie mi jakiś dobry darmowy antywir(wiem że dobrych darmowych nie ma )

Może avast??

I czy można usunąć pliki z C:\WINDOWS$hf_mig$ ( w folerze są pliki KB886185 itp)

Możliwe :slight_smile:

Są dobre darmowe,np Panda Cloud Antivirus ,uzywam tego av i bardzo go sobie chwalę,lub Avira AntiVir ,jest bardziej rozbudowany,ale jest po angielsku

Folder $hf_mig$

Decyzja należy do Ciebie.

Praktycznie teraz ten antyvirus już nie jest darmowy. Darmowa wersja jest ale tylko jako scaner bez ochrony rezydentnej, też go swego czasu miałem i b.chwaliłem.

Teraz natomiast polecam darmowego Microsoft Security Essentials http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Security-Essentials,Program,Windows,14628.html , mam go i jestem bardzo zadowolony. Jest szybki i bardzo mało obciąża sprzet.

boofla , no co ty ,normalnie jest ochrona rezydentna,w darmowej nie ma Analizy behawioralnej.

Łukash , od niedawna “Panda Cloud Antivirus” wprowadził przy instalacji wybór wersji, płatna - kompletna, darmowa - bez ochrony rezydentnej.

Jak zrobisz akutalizacje albo na nowo bedziesz instalował “Panda Cloud Antivirus” to sie przekonasz. Ja niestety zrobiłem aktualizacje i takie coś mnie spotkało. Potem na innych komputerach tez próbowałem nowej instalacji było tom samo.

Ale teraz faktycznie wole produkt Microsoft’u

boofla , właśnie też aktualizowałem ostatnio ,i teraz patrze test antywira i wszystko gra…

No nie wiem, ja w każdym bąć razie miałem do wyboru przy instalacji wersję PRO lub jakąś tam (nie pamiętam) i tamta wersja PRO była do zakupu a wersja powiedzmy standard była bez ochrony rezydentnej.

Poczytaj tutaj http://programy-za-darmo.tk/2010/06/14/panda-cloud-antivirus-free-pro-1-1/

boofla , opcja Pro i free była od 1.0 i od tej wersji używam PCA,na tej stronce co podałeś nic nie pisze nt że, jakoby w wersji free nie ma ochrony rezydentnej,“nie ma” :wink: analizy behawioralnej Poczytaj :wink:

"W programie Panda Cloud Antivirus można zastosować mały trik ( całkowicie legalny ) dzięki któremu w darmowej Pandzie Cloud Antivirus 1.1 będziecie mogli włączyć Analizę behawioralną która jest dostępna tylko w wersji Płatnej PRO !

W przyszłej wersji mają wyeliminowac ten błąd"

A nie wiem czy sie też spotkałeś z taką wersją , ąby zainstalowac “Panda Cloud Antivirus” trzeba było założyć konto na stronie producenta.

Ja ten program bardzo dużo razy instalowałem i u siebie i u swoich znajomych i naprawde nie zwracałem uwagi na numery wersji ale były robione rózne.

Zaraz dostaniemy po kartce za offtop.

Tak spotkałem się to była beta 1.0.