AVG Firewall na Android

Witam, mam problem jak na screenie, próbowałem już wielu rzeczy i nic, prośba o jakieś wskazówki ? ?

Sprawdź czy zapora nie wymaga ROOT-a (komunikat mówi, że wymaga). Albo czy ROOT nie wyparował jakoś.
Jak nie generuje się prośba o uprawnienia to jakoś ręcznie dodaj AVG, nie czekając na pop-up.

Fejkowe robią tunel VPN.

Dokładnie, tylko nie wiem jak to zrobić, sprawdzić… Pomożesz?

Komunikat mówi wszystko. Root wymagany, Robiłeś odblokowanie bootloadera i wgrywałeś Magiska? Jeśli nie, to zapora ci nie ruszy. Tyle.

Nic takiego nie robiłem, telefon był sprawdzany przez policję, może oni coś zrobili że nie działa?
Na innym telefonie działało i nic nie musiałem rootowac…

To musiał być inny firewall. Ten wymaga Root’a i bez niego nic nie zrobisz. Jaki telefon?

Ok powoli rozumiem, jeśli nie mam zrootowanego urządzenia to chyba dobrze tak ?
Mam huawei y7 2019
znalazłem coś takiego na stronie AVG:

Proces rootowania pozwala użytkownikowi systemu Android na uzyskanie wyższego poziomu uprawnień na urządzeniu (tzw. dostęp root ) w systemie Android. Rootowanie umożliwia użytkownikowi obejście ograniczeń nakładanych przez operatorów usług i producentów urządzeń. Pozwala na modyfikację i zmianę ustawień aplikacji i systemu, a także uruchamianie specjalistycznych aplikacji wymagających uprawnień administratora.

Większość funkcji aplikacji systemu AVG AntiVirus NIE wymaga dostępu na poziomie root. Oprócz tego rootowanie urządzenia niesie ze sobą pewne zagrożenia i z tego powodu nie jest zalecane. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zrootowanie urządzenia, są narażeni na większe ryzyko, dlatego też dołączyliśmy funkcje zapewniające dodatkową ochronę.

Główną zaletą instalacji aplikacji AntiVirus dla systemu Android na zrootowanym urządzeniu jest to, że można korzystać z funkcji Zapory ogniowej, która pozwala zarządzać dostępem do sieci na poziomie aplikacji. Zwiększa to bezpieczeństwo, blokuje niechciane reklamy, a nawet wydłuża czas pracy baterii. Niestety z uwagi na pewne ograniczenia platformy Android ta funkcja nie jest dostępna na urządzeniach bez dostępu root.

Jeśli dobrze rozumiem to ta usługa mi jest potrzebna tylko jeśli mam zrootowany telefon, jeśli nie to jest dobrze zabezpieczony i nie potrzebuje firewalla, dobrze to rozumiem ?
Jeśli nie jest rootowany to znaczy że jest oryginalne oprogramowanie i jest ok ?