AVG free 13 - wyłączone skanowanie dysków zewnętrznych

Witam państwa! (strzałeczka) Chciałem się zapytać dlaczego w avg free 2013 domyślnie jest wyłączona opcja skanowania dysków zewnętrznych.

Pytam ponieważ wziąłem na próbę avg 13 ponieważ avast zrywał mi internet dość czesto a avira paraliżowała PC przy aktualizacji. Testuję więc avg i muszę powiedzieć że na prawdę z wersji najnowszej jestem jak dotąd bardzo zadowolony! nie mam żadnych zastrzeżeń oprócz troche przeładowanego interfejsu programu :wink: Ale do sedna - czemu w/w opcja na domyślnych ustawieniach jest wyłączona. Czy to nie jest błąd ze strony inżynierów avg? Czy nie lepiej byłoby gdyby ją uruchomić? oczywiście samych ustawień skanowania bym nie zmieniał raczej bo i po co.

Wiem, rozpisałem sie jak zwykle :evil:

Sądzę, że pytanie to powinno znaleźć się na stronie AVG, a nie tutaj ale błąd to nie jest. Gdyby tak było pewnie by wydali aktualizację z poprawionym błędem.

Ale myslisz, ze korzystniej było by włączyć czy zostawić jak jest? Jak ty byś zrobił, o!

Mam AVG 2013 płatny zainstalowany na netbuku i mogę powiedzieć o interfejsie wszystko, ale nie to że jest przeładowany. Chyba bardziej minimalistyczny ma tylko Trend Micro. Moja opinia.

Osobiście mam skan dysków zewnętrznych włączony na wszystkich antywirusach (Eset, Szajsperki) jakie używam w domu.

Na marginesie - procesor Intel Celeron 877, 2 gb RAM i przy aktualizacji bazy wirusów laptop się zatrzymuje. Poza tym nie mam do programu zastrzeżeń.

Tez włączę, nic się nie powinna stać, w końcu ten moduł ochrony ma możliwośc włączenia więc czemu nie skorzystać ale chciałem sie upoewnić :slight_smile:

Mówisz że muli ci przy aktualizacjach avg. Hmm nie powinno, może dlatego że pro. Ja mam free i jest git :slight_smile: W kazdym bądź razie dzięki za komentarz. Pozdro :wink:

Dodane 09.02.2013 (So) 0:19

PS Nie wiem czy to coś ma do rzeczy ale ta opcja o której był temat teraz patrze ma nazwe “skanowanie urządzeń wymiennych” Czy to to samo co “skan dysków zewnętrznych” ? :frowning: