AVG Free - zablokowane pliki (foldery)

(Abrimaal) #1

Witam,

1. Wczoraj po pobraniu aktualizacji i przeskanowaniu całego komputera za pomocą AVG Free,

program wyświetlił ponad 300 zablokowanych i nietestowanych plików lub folderów na dyskach,

nie zgłaszając zarazem żadnego wykrytego zagrożenia. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem, co robić?

Screenshoty mają duże wymiary, dlatego podaję linki, nie wklejam.

1. Niedawno przeskanowałem komputer używając Wise Registry Cleaner,

teraz chciałbym jeszcze użyć Wise Disk Cleaner, jednak obawiam się, gdyby przypadkiem wyłączyli prąd,

czy istnieje ryzyko uszkodzenia systemu i zapisanych na dysku plików?

System: Win Vista

(Marek Krakus) #2

Jeśli znienacka wyłączą zasilanie ryzyko uszkodzenia zawsze istnieje.Dlatego utwórz punkt przywracania.To już nie czasy komuny,i 20-sty stopień zasilania.Jeśli to lapek-masz baterię.Do PC-ta są UPS-y.Tego AVG-skanowanie uruchomiłeś z konta użytkownika.Może trzeba zmienić harmonogram lub uruchomić z konta admina.

(Abrimaal) #3

Ja jestem jedynym użytkownikiem tego komputera (stacjonarny) i jestem zalogowany jako admin,

więc nie mam pojęcia dlaczego AVG nie testował tych folderów.

admin.png

(Marek Krakus) #4

Pobierz i uruchom skanowanie,może coś znajdzie- http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html

(Arek_AVG_pl) #5

Skaner AVG nie wymaga trybu administratora do skanowania - może być uruchomiony z konta użytkownika i bez problemów wykona skanowanie.

Procesy skanera AVG są uruchomione pod kontem SYSTEM i z takimi uprawnieniami wykonuje się skan niezależnie od tego, kto go uruchomi.

Co do tego problemu - wygląda na to, że jakieś narzędzie do "optymalizacji" rozjechało zabezpieczenia do folderów. Wybierz kilka folderów z listy, którą dałeś i sprawdź ich zabezpieczenia, sprawdź kto jest właścicielem, kto ma prawa odczytu, zapisu i pełnej kontroli.

Jeśli masz włączone punkty przywracania to cofnij system do stanu sprzed skanowania Wise RegCleanerem (możliwe, że to on coś w rejestrze narozrabiał) i sprawdź jak sytuacja będzie wyglądała.