AVG wykrył trojana. Realne zagrożenie?

Wczesniej mialem avire i avasta i żaden nic nie wykrył, a avg

->

Nie mam poważnego problemu bo po prostu to usunę i już Tylko chodzi o to jak mógłbym dowiedz czy to nie FP a skuteczność avg? :smiley:

Dodam, że na virustotal skanery nie widzą pliku w systemie

Total nie mogą widzieć bo do System Volume Information_restore nie mają dostępu

aha spoko, dobrze wiedziec

AVG znalazł wirusa w kopii systemu. To może oznaczać że masz w systemie aktywną infekcje lub równie dobrze już dano usuniętą. FS to nie jest.

Wykonaj pełny skan Malwaresbytes —> http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html . Przy instalacji odhacz opcję uruchomienia wersji PRO. Usuń to co znajdzie oraz podaj log któy program poda.

Następnie wykonaj log OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html .

Jak zrobisz już skan MBAM to pewnie usunie on pliki z System Volume Information i kopia z racji tego, że będzie niekompletna może uszkodzić system jeśli zaszłaby potrzeba przywrócenia jej. Po ID kopii (w nawiasach {}) nie widać, która z kiedy jest żebyś wiedział z jakiej daty kopii unikać.

Jak uprzątniesz Trojana to usuń wszystkie kopie zapasowe:

Komputer pklik -> właściwości -> Zaawansowane ustawienia systemu -> zakładka Ochrona systemu -> klik w Konfiguruj -> wybierz Wyłącz ochronę systemu, klik OK.

Uruchom komputer ponownie, folder SVI zostanie opróżniony przez Windows.

Wróć do ustawień kopii zapasowej i ustaw “Przywróć ustawienia systemu oraz poprzednie wersje plików”, klik OK.

Nie zamykaj okna zaawansowanych ustawień tylko kliknij w zakładce Ochrona Systemu Utwórz u dołu aby utworzyć nowy punkt przywracania.