AVI Chunk viewer

(Xpecet11) #1

Kiedy słucham muze z WMP, czasami pojawia się okno "AVI chunk wiever". Zastanawiam się, czy to przypadkiem nie jest to żadne świnstwo. Czy rzeczywiście to nie świnstwo?

(Placio74) #2

Z dużym prawdopodobieństwem zainstalowałeś jakąś paczkę 'kodeków' albo oprogramowanie (np. Avi2Dvd) i zainstalowany został AVI Splitter Gabest'a.

To okienko 'wyskakuje' gdy AVI Splitter Gabest'a wykrywa jakieś nieprawidłowości w plikach AVI.

Ściągnij np. DirectShow Filter Manager, odszukaj na liście filtrów Avi Splitter (Gabest) i albo go wyrejestruj (UnRegister Filter) albo obniż mu merit (Do not use i Set new merit - w przypadku gdy jest wymagany np. przez Avi2Dvd).

(Xpecet11) #3

Mam opcje: "Register new filter", "Show filer properties", "Remover selected filter". Gdzie jest (UnRegister Filter) i (Do not Use)?

PS: Jak wyłącze ten "kodek" to nic nie shrzani się?

(Placio74) #4

Najpierw kliknij na Show filer properties, wtedy będzie dostępna opcja UnRegister Filter i zmiana merit ('priorytetu').

avisplitterbq3.th.jpg

Nie, bo oprócz tego jest jeszcze systemowy AVI Splitter.

Dzięki temu że ustawiłem u siebie najniższy merit dla AVI Splitter'a Gabest'a, filtr może być używany przez wymagające go programy (Avi2Dvd) a jednocześnie nie jest używany przy odtwarzaniu (zamiast niego filtr systemowy).

(Xpecet11) #5

Ok, ustawiłem na najniższy pryriorytet. PS: Jak ten program odinstaluje, to ten priorytet zmieni się?. Sprawdze, czy to działa. Thx.

(Placio74) #6

Nie, chyba że jakiś inny program to zmieni.

Najlepiej upewnij się czy obniżenie merit jest skuteczne, ale po prestartowaniu systemu.

Meższ też - jeśli go nie potrzebujesz - po prostu go wyrejestrować.

(Xpecet11) #7

Placio74, dziex. Nie pokazuje sie. Odinstalowywuje.