Avi,divx do DVD jaki program?

Mam dylemat widziałem w necia tyle programów ale nie wiem który wybrać, żeby przerobić film w formacie avi,divx lub xvid na format DVD + napisy. Bardzo zależy mi na szybkości przerabiania filmu, ale też żeby jakość nie była najgorsza. i dopiszcie ile ten program przerabia film 700mb. Z góry dzięki

ale wszystkich wzięło na przerabianie divxów …

wynika , że świat idzie z postępem…

podaje link do dzisiejszej stronki gdzie już byłocoś na ten temat :

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

przy procesorze 2,0 Gb i pamięci 512 Mb RAMM konwersja trwa około jednej godzinki…

guliwer ale jakim programem.

Bo jak próbowałem nero vision 4 to pokazało mi że bedzie przerabiało okolo 5 godzin. mam kompa 1GHz i 256 mb DDR. Czy na takim kompie musi to tak długo trwać??

:twisted: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight= zawiera tekst :


Witaj. Wydaje mi się , że mogę Ci pomóc gdyż sam kiedyś długo szuklałem prostego i funkcionalnego rozwiązania dla konwersji divixów do formatu DVD. Problem polegał na tym, że większośc z owych avików ma dołączony pli txt. i na innym odtwarzaczu niż pecet nie daje się tego odtworzyć za wyjąkiem tych najnowszych i nieco drogawych playerów DVD, które już mają obsługę tekstu i divxów.A więc tak , potrzebujesz w zasadzie trzech programów i tu ta zła wiadomośc , żedwa z nich są programami komercyjnym , ale do znalezienia w sieci.

  1. http://www.winavi.com - WinAVI VideoConverter standart edition 6.02

2.http://www.ahead.de - NeroVision Express

3.http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=36&id=301 - ffdshow ( w nowej wersji 12.2004 ).

Zaczynamy gdy masz napewno dobrze dopasowane czasy filmu i tekstu ( brak możliwości póżniejszej korekcji i poprawek )

Zatem; w programie ffdshow , w zakładce [konfiguracja] po lewej stronie masz ustawienia {subtitles}zaznaczasz je ptaszkiemi zaznaczasz na środku kropką odnośnik do[files]-dalej wskazujesz plik tekstowy, który ma być wkopiowany do filmu dvd, dalej ustawiasz kolor tekstu i wielkość czcionki , następnie klikasz [zastosuj] i [ok]

Następnie uruchamiasz nasz program WinAVI VideoConverter.

Po prawej stronie na dole klikasz na zakładkę [DVD] tzn. interesujący Cię format wyjściowy twego dzieła i wskazujesz twój plik filmowy praktycznie z każdym rozszerzeniem multimediów.klikasz [konwert] i poświęcasz resztę czasu na dobrą kawę. Po około 120 minutach (max) otrzymujesz swoje pliki DVD z wkopiowanym tekstem , ( ważne obraz nie traci lub też zaledwie niedostrzegalnie na jakości).

Następnie otwierasz program NeroVision Express, wskazujesz plik (inf) z katalogu właśnie utworzonego filmu i nagrywasz na płytkę DVD.

Zamiast Nero możesz wykorzystać program : DivxToDVD ze stronki

http://www.vso-software.fr/products_english.php

Sorry, że tak bardzo rozciągnąłem ten przepis “prania” , ale chciałem zaoszczędzić Ci czasu i kilku zmarnowanych godzin pracy i oczywiście zmarnowanych płyt DVD. Musisz tylko pamiętać , by po operacji wklejania tekstu do pliku DVD, w ffdshow , odznaczyć ptaszka przy zakładce [suptitle], w przeciwnym razie tekst będzie startował , przy każdym uruchomieniu tego i innych filmów. Oczywiście przy konwersji innych filmów musisz wskazać nowy-właściwy plik tekstowy.

pozdrawiam i życzę sukcesów. :lol:

czy taki trudny do przeczytania i zastosowania ? :twisted:

DVD Santa

http://divx.howto.pl/index.php?module=s … &pageid=89

Avidemux

http://divx.howto.pl/index.php?module=s … &pageid=87

guliwer

w moim poprzednim poście chodziło mi o to czy tą twoim sposobem przerabiania będzie tyle trwało czy wszystkimi programami. No i ile to będzie trwało na moim kompie (1GHz 256DDR)???

Najlepszy jest ConvertXToDVD - można bardzo fajne menu zrobić, szybko przerabia oraz co najlepsze zero problemów z napisami - większość programów z tym ma wiele problemów a ten rzadnego, można dodać wiele różnych napisów ustawić rodzaj i wielkość czcionki.

Pozdrawiam.

Dokładny opis (dość szybki program) masz TU