Avi na dvd - jak to zrobić?

Witam.Mam film ktory jest w formacie avi. Chciałbym go wrzucić na płytkę DVD tak aby działało w standardowym odtwarzaczu DVD.Mam Nero 7 Premium ale nie wiem co zrobić ?? Ponoć trzeba dzielić ale jak i co. Proszę o pomoc i wyrozumiałość jeżeli czegoś nie bede wiedział. Dzięki z góry.

viewtopic.php?f=1&t=206378

nie działa tak… :confused: sprawdzałem dzisiaj …wywala płytkę z DVD… Informatyk mówił że to sie jakoś dzieli i właśnie próbuje sie dowiedzieć…

chyba chodzi o to że zwykły film chcesz nagrac na VCD i oglądać na odtwarzaczu bez divx’a no wiec poszukaj opcji VIDEO CD bądź super wideo CDi tam przeciąg film wcześniej jeśli film jest z napisami zintegruj napisy jakimś programem i kliknij BURN i czeka się jakieś klika godzin w zależności od procesora :slight_smile:

ustawiłeś na DVD-ROM ??

mam film na dysku i chcialbym go wrzucić na płytke dvd?? Co amm zrobić aby poszło na standardowym odtwarzaczu DVD. Co mam zrobic aby to wyszlo i działało…

użyć programu VSO ConvertXtoDVD

Poprzez Nero StartSmart wchodzisz na “Utwórz własne DVD-video” i dalej “wybierz pliki video” itd.

Jednak poprzez Nero jest to proces długotrwały (chodzi o czasochłonną w wypadku Nero konwersję avi do dvd)…

Polecałbym raczej najpierw konwersję za pomocą WinAvi Video (avi do dvd)-chyba najszybszy na rynku w tej konkretnej konwersji- i póżniej wypalenie plików wynikowych na płytce za pomocą np. Nero.

Użyj aplikacji WinAvi Video Converter, przekonwertuj odpowiednio pliki, a następnie nagraj przekonwertowane pliki z filmem w formacie DVD na płytę (jako dane).

Kilka sposobów jak tego dokonać za pomocą różnych aplikacji :arrow: klik

Jest również opisik jak to zrobić w Nero (niekoniecznie w wersji, którą masz ale powinno pomóc - nie sądzę aby aż tak zmienili interfejs programu).

Konwersja *.avi do DVD w NeroVision Express :arrow: klik - tutaj jest najprostszy sposób, a tworzenie menu możesz pominąć chyba, że bardzo chcesz je posiadać na utworzonej płytce :mrgreen:

Wszystko się zgadza ale polecałbym nagranie w Nero jako “utwórz własne DVD”…Nero wtedy dodatkowo przepuszcza przez swój konwerter “dwuprzebiegowy” podciągając trochę jakość(mimo,że to dłużej trwa)

thx za pomoc… tylko trochę to dlugo robiło bo aż 4 h:D temat do zamknięcia