Avi na DVD + napisy

Witam.

Moglby mi ktos powiedziec co mam zrobic zeby ogladac avi na odtwarzaczu DVD ktory nie obsluguje divx.

Wiem ze trzeba przerobic avi na Mpeg i wrzucic na plycie DVD do folderu VIDEO_TS.

Jednak co zrobic zeby byly napisy oraz dzwiek.

Przypuszczam ze dzwiek bezdie od razu ale co z napisami.

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=15942

http://www.idg.pl/forum/thread.asp?Foru … icID=12956

Mi chodzi o przerobienie pliku avi. na taki format zeby moznabylo ogladac na odtwarzaczu DVD.

Jakim programem oraz co z napisami.

Przeczytalem o napisach cos ale to na VCD. Czy oto chodzi.

Trzeba na VCD przerobic avi ??

nie wiem co z napisamim …

ale AVI na DVD mozesz przerobic np. NERO VISION EXPRESS !!

pozdro

Sytuacja wyglada tak.

Mam film w foramcie avi.

I napisy w formacie txt.

Chce zrobic tak zeby dalo sie na odtwarzaczu DVD ogladac to razem z napisami.

poczytaj sobie:

http://www.cdrinfo.pl/vcd/video/how2avi2dvd.php

Zobac sobie na stronce http://www.cobraverde.net tam sa poradniki jak masz to zrobic => ( http://www.cobraverde.net/Porady/index_p.htm )

Witaj. Wydaje mi się , że mogę Ci pomóc gdyż sam kiedyś długo szuklałem prostego i funkcionalnego rozwiązania dla konwersji divixów do formatu DVD. Problem polegał na tym, że większośc z owych avików ma dołączony pli txt. i na innym odtwarzaczu niż pecet nie daje się tego odtworzyć za wyjąkiem tych najnowszych i nieco drogawych playerów DVD, które już mają obsługę tekstu i divxów.A więc tak , potrzebujesz w zasadzie trzech programów i tu ta zła wiadomośc , żedwa z nich są programami komercyjnym , ale do znalezienia w sieci.

  1. http://www.winavi.com - WinAVI VideoConverter standart edition 6.02

2.http://www.ahead.de - NeroVision Express

3.http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=36&id=301 - ffdshow ( w nowej wersji 12.2004 ).

Zaczynamy gdy masz napewno dobrze dopasowane czasy filmu i tekstu ( brak możliwości póżniejszej korekcji i poprawek )

Zatem; w programie ffdshow , w zakładce [konfiguracja] po lewej stronie masz ustawienia {subtitles}zaznaczasz je ptaszkiemi zaznaczasz na środku kropką odnośnik do[files]-dalej wskazujesz plik tekstowy, który ma być wkopiowany do filmu dvd, dalej ustawiasz kolor tekstu i wielkość czcionki , następnie klikasz [zastosuj] i [ok]

Następnie uruchamiasz nasz program WinAVI VideoConverter.

Po prawej stronie na dole klikasz na zakładkę [DVD] tzn. interesujący Cię format wyjściowy twego dzieła i wskazujesz twój plik filmowy praktycznie z każdym rozszerzeniem multimediów.klikasz [konwert] i poświęcasz resztę czasu na dobrą kawę. Po około 120 minutach (max) otrzymujesz swoje pliki DVD z wkopiowanym tekstem , ( ważne obraz nie traci lub też zaledwie niedostrzegalnie na jakości).

Następnie otwierasz program NeroVision Express, wskazujesz plik (VIDEO_TS.IFO) z katalogu właśnie utworzonego filmu i nagrywasz na płytkę DVD.

Sorry, że tak bardzo rozciągnąłem ten przepis “prania” , ale chciałem zaoszczędzić Ci czasu i kilku zmarnowanych godzin pracy i oczywiście zmarnowanych płyt DVD. Musisz tylko pamiętać , by po operacji wklejania tekstu do pliku DVD, w ffdshow , odznaczyć ptaszka przy zakładce [suptitle], w przeciwnym razie tekst będzie startował , przy każdym uruchomieniu tego i innych filmów. Oczywiście przy konwersji innych filmów musisz wskazać nowy-właściwy plik tekstowy.

pozdrawiam i życzę sukcesów.

Bardzo dziekuje za dobry opis.

Jednak co zrobic jesli film jest na 2 cd ??

Musze scali avi potem na DVD.

Nie jestem obeznany w konwertowaniu plikow ( chociaz juz duzo o tym poczytalem ).

ffdshow - mam

nero - mam

winavi - mam

Wiec bez wiekszych problemow.Chyba ze sa kolejne aplikacje potrzebne.

Z gor dziekuje za odpowiedz.

Witam

mam problem z winavi podczas konwersji do dvd do stanu 99% i 1 Sekunda do końca i dalej się nie rusza. Czy ktoś mi coś poradzi???

a gdzie jest umieszczany ten plik inf?? bo w katalogu gdzie zgrywa mi film do formatu vob niema takiego pliku

dzieki za odpowiedz

No wlasnie ja tez nie mam tego pliku inf ;/ czy moze ktos mi pomoc?

guliwer zrobilem tak jak mowiles ale napisów dalej niema w filmie

Film oraz napisy MUSZĄ znajdować się w tym samym katalogu a nazwa filmu oraz napisów musi być IDENTYCZNA !

WAŻNE - ffdshow 12.10.2004 (z nowszymi wersjami mogą wystąpić problemy)

Kiedy instalację programów mamy już za sobą z menu Start / Programy / ffdshow wybieramy Configuration. Dostępne będzie w tym momencie okno jak to przedstawiono na rysunku poniżej

Na początek skonfigurujemy odpowiednio ffdshow aby napisy był poprawnie wklejane w materiał.

Zakładka Subtitles:

Stawiamy haczyk jak to pokazano na rysunku przy Subtitles.

W polu Search In wskazujemy folder w którym znajdują się nasze napisy z filmem.

Horizontal position odpowiada za położenie napisów w poziomie.

Vertical position odpowiada za położenie napisów w pionie.

Letterbox odpowiedzialne jest za położenie napisów w zależności od aspektu filmu.

Zakładka ffdshow:

Włączamy opcję Split long subtitle lines, która dzieli zbyt długie napisy.

Zakładka font:

Font odpowiada za użytą czcionkę.

Charset wskazuje jaka użyta będzie strona kodowa. Koniecznie należy zaznaczyć EastEurope, w przeciwnym razie zamiar polskich ogonków pojawić się mogą “krzaczki”.

Weight pozwala wybrać czy czcionka ma być cienka, standardowa czy pogrubiona.

Size określa rozmiar czcionki.

Color kolor czcionki.

Spacing umożliwia regulowanie odległości pomiędzy czcionkami.

Jak widzimy możliwość konfiguracji napisów jest spora.

Uruchamiamy WinAvi Video Converter. Jak wspomniałem wcześniej program jest w wersji shareware i nie zarejestrowany wtapia w konwertowany materiał informację o rejestracji. Aby się tego pozbyć należy zarejestrować program. Nie przeszkadza to jednak w wypróbowaniu możliwości programu i ewentualnemu podjęciu decyzji o jego zakupie. wystarczy wcisnąć w prawym dolnym rogu przycisk Next time.

Z pozoru groźnie wyglądające okno nie oznacza nic złego. Aplikacja wykryła w systemie brak zainstalowanego “silnika” danego programu. Możliwe także, że po prostu wystąpił błąd podczas instalacji programu. Nam jednak do konwersji AVI do DVD nie będzie to sprawiać problemów.

Jak wspomniałem na początku artykułu zajmiemy się konwersją DivX do DVD. W tym celu wybieramy przycisk DVD.

W oknie, które się pojawi zaznaczamy film przeznaczony do konwersji i wciskamy Otwórz.

Te file list that will be converted pokazuje, które z wybranych materiałów będą konwertowane.

Select output directory pozwala wybrać miejsce gdzie zostaną zapisane przekonwertowane pliki.

Selec output format określa do jakiego formatu ma być przekonwertowany materiał. W naszym przypadku jest to DVD.

Wciskamy przycisk Advanced aby przejść do zaawansowanych ustawień.

Zakładka encode:

Picture clip pozwala na przycięcie obrazu.

Source target ratio zalecam pozostawić na wartości domyślnej AUTO tak jak i Source aspect ratio.

Pozostałe opcje nie mają większego znaczenia więc nie będę ich opisywał.

Zakładka DVD:

Constant video quality pozwala na ustawienie stałej jakości filmu. Wartość Highest daje najlepszą jakość a wartość Lowest najgorszą co nie oznacza, że będzie ona nie do oglądnięcia. Wartości te decydują o prędkości konwersji. Im wyższa jakość tym dłuższy czas konwersji.

Split the output file umożliwia dzielenie plików ze względu na wybrany rozmiar.

Constant video size określa ilość płyt oraz ich pojemność.

Target format oraz Aspect ratio pozostawmy na ustawieniach domyślnych jeżeli nie jesteśmy pewni ich ustawień.

Audio Bitrate umożliwia ustawienie bitrate dla audio. Zalecanym minimum jest 192000.

Set chapter length pozwala ustawić co jaki okres wstawiany ma być rozdział.

Enabled DirectAC3 zezwala na użycie o ile jest w pliku video DivX dźwięku w formacie AC3 bez jego konwersji.

Kiedy wszystko jest ustawione możemy rozpocząć proces konwersji. Wciskamy więc OK.

Po jakimś czasie pojawi się główne okno konwersji.

Zaznaczenie opcji Open the preview window spowoduje pokazanie okna z podglądem filmu. Jeżeli wybraliśmy napisy powinny być one widoczne na podglądzie. Wybrany podgląd będzie klatkowy co jakiś fragment.

Real time refurbishing the preview umożliwia płynny podgląd materiału.

Shut down the computer after all work has ben done wyłączy komputer po ukończeniu wszystkich procesów.

Frame rate pokazuje prędkość konwersji w danym momencie i wyrażona jest w ramkach na sekundę.

Time left wskazuje teoretyczną wartość ukończenia procesu konwersji.

Rate of progress wskazuje procentowy postęp konwersji.

Real time refurbishing the preview umożliwia płynny podgląd materiału.

Jeżeli wiemy, że napisy w danym podglądzie powinny się pojawić a ich jednak nie ma anulujmy konwersję wciskając Cancel. Oznacza to, że gdzieś popełniony został błąd. Jeszcze raz dokłdnie należy sprawdzić ustawienia.

Jeżeli napisy się pojawiają (jak to pokazano na obrazku) a jesteśmy ciekawi jak będą one wyglądać w filmie to po kilku minutach możemy przerwać proces wciskając Cancel.

Program “przygotuje” nam materiał, który do tej pory został skonwertowany.

Teraz odszukujemy materiał, testowy i wczytujemy do odtwarzacza Windows Media Player plik VIDEO_TS.IFO i czekamy na załadowanie plików. Teraz możemy zobaczyć jak wyglądać będzie nasz konwertowany materiał. Kolor i ustawienie czcionki. Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z rezultatów możemy skorygować ustawienia i rozpocząć konwersję od nowa.

Kiedy konwersja zakończyła się sukcesem i posiadamy nagrywarkę DVD, możemy nagrać nasz materiał na płytę DVD.

Czy to już wszystko? Generalnie tak. Dla osób, które chcą przerobić na raz kilka filmów przyda się za pewne funkcja Batch convert. Dzięki niej będzie można zaprogramować kilka konwersji wychodząc do pracy, szkoły lub idąc spać. Pamiętać tylko należy o odpowiedniej ilości wolnego miejsca na dysku.

Wciskamy ikonkę jak to pokazano na rysunku.

W poniższym oknie wybieramy Any to DVD/VCD/SVCD/Mpeg i dodajemy plik do konwersji jak to pokazane było w artykule.

W ten sposób możemy dodać wiele plików. Jak widać wszystkie są po dodaniu w trybie oczekiwania. Teraz wystarczy wcisnąć ikonkę Convert i czekać na zakończenie wszystkich procesów.

Shut down the computer after all work has ben done wyłączy komputer po ukończeniu wszystkich procesów.

w 100% chodzi dobra rada to to ze film i napisy musza byc tak samo nazwane dziekuje i pozdrawiam

Wiem jak skonwertować plik z napisami na dvd, używam do tego programu The FilmMachine, ale w jednej części, a mam film składający się z paru części, i nie wiem jak mam się do tego zabrać? Do każdej z nich mam odpowiednie napisy ale chciałbym zrobić z tego jedną całość, tak by po nagraniu na płytkę można było oglądnąć sobie to przy popcornie :slight_smile: :slight_smile:

Czy mógłby mi ktoś pomóc?!

Fammir a mozesz opisac jak to sie dokladnie robi w tym programie The FilmMachine? zeby skonwertowac z napiami :)?

czesc

zrobilem zgodnie z pierwsza instrukcja

napisy i film zostaly pomyslenie wklejone i skonwertowane

na komputerze obraz jest kolorowy, a gdy wrzucam do dvd no ekranie mojego telewizora jest obraz czarno-bialy

co moze byc efektem tego??

pozdrawiam

Witam, mam problem z filmem.

Zrobiłam wszystko tak jak było napisane, jednak napisy wkleiły się dwa razy oO

Jak lecą normalne to tak jakby pod nimi widać inne - drugie. A jak jest tekst w jednej linijce to pojawia się pod nim druga z tym samym tekstem. Co spowodowało taki efekt ? I co zrobić by go usunąć?

Edit:

Już sama sobie pomogłam (;