Avi--->>> vcd


(Ajzon) #1

poszukuje bardzo dobrego programu ktory przekonwertuje mi film z AVI na VCD i to na 1 CD. inne konwertuja ale trzeba je dzielic.

chyba ze ktos wie jak go skompresowac czy cos w tym stylu, bardzo prosze o doradzenie.

Dzieki.


(Adarek) #2

Proszę bardzo - TMPGEnc

DVDRip tez konwertuje bez podziału tylko to właśnie trzeba zaznaczyś - -bez podziału -zapisz na dysku.


(Zbych ) #3

jezeli plik AVI bedzie miał choćby 600Mb to nie ma szans żeby po przekonwertowaniu na VCD zmiescił sie na jednej CD chyba że jest w bardzo małym stopniu "skompresowany"


(Orzeł) #4

Koleś co ty wiesz o VCD/S-VCD... Głównie zalezy to od długości filmu jaki ma sie zmieścić na płycie CD. A film w formacie SVCD smieści do 80 minut. Czyli jak masz film krótszy niż 80 min. to bez problemu sie zmiesci na takiej płycie... A do takiej zabawy polecam program ten który już był podany powyżej oraz do cięcia i dodawania napisów VirtualDub...


(Zbych ) #5

Zgadza sie troche w powyzszym poście źle sie wyraziłem bo powinienem to ująć w ten sposób co TY czyli długość filmu w minutach a nie wielkością w MB, zdarzają sie filmy w formacie AVI krótsze niż 80min , a są też ponad 2 godzinne i po przekonwertowaniu na VCD ledwo mieszczą sie na 2 płytach CD nie mówiąc już o SVCD gdzie jeszcze bardziej zwiększą rozmiar.


(system) #6

A jak nie chce mi się ciąć filmu a wiem,że nie zmieści się na jednej płytce to jak można to wypalić?Może jest jakiś program,który sam dzieli plik mpeg1 przy zapisywaniu na dwie płyty.Mam właśnie taki problem i stoję w miejscu.


(Orzeł) #7

No ja polecam dla laików program DVDrip. Jest on do pobrania ze strony komputerswiata (moze tutaj tez ale nie szukałem) zaznaczasz tam tylko film , napisy, i w jakiej jakosci. Najlepsza jest Lanczos ale najwiecej czasu zajmuje konwentrowanie. Sa tam opcje jak podzielic film na cd 650mb czy na 700mb albo wogóle nie dzielic filmu. Programik jest prosty w obsłudze i mozna w nim konwentrować filmy na rózne sposoby

AVI->VCD,S-VCD

DVD->AVI,VCD,S-VCD

Ale niestety nie mozna na DVD :frowning:


(Adarek) #8

Kiermus jak ci sie nie chcee ciąć to musi ci sie zachcieć

  • zmniejszyć rozdzielczość i przekonwertować innym kodekiem.

Ala jakośc bedzie wtedy strasznie kiepska.