AVI -----> VOB Problem z konwertowaniem

Witam mam problem z konwertowaniem filmów avi na format DVD VOB. Kiedy zaczynam konwertować czy to jest NERO 7 , NTI czy inny program to pliki zajmujące normalnie 40 mb zajmują 600 albo 700 i się nie mieszczą na płytę 4.7 ,a ja chcę zrobić żeby wszystkie filmy weszły na płytę. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Przecież na płytę 4,7 GB wejdzie ci 6 filmów po 700 MB

Wszystkie to znaczy ile?

:slight_smile:

56 odcinków dragonballa po od 40 do 100 mb rozbieżność

Może wystarczy spakować do rara wszystkie i takie coś powinno ważyć mniej niż 4.7GB?

No ok spakuje wrzuce i jak potem to odtworzyc na osobnym odtwarzaczu dvd

dvd nie czyta rarów .

Jakim programem robisz konwersję z .avi do DVD ?? :o

NERO 7(NERO VISION), NTI CD/DVD 7 Marker, WinAVI Wideo Converter

, Super DVD ripper

.wob’y zawsze zajmują więcej miejsca na dysku dlatego też robi się konwersję filmów DVD do .avi aby film z płyty DVD np. 5 GB zmieścić na płytce CD 700 MB.

po konwersji z .avi na DVD nie uda Ci się zmieścić wszystkich odcinków na jednej płycie DVD 4.7 GB.

no własnie ale moje dvd nie odtwarza divxów dlateo chce to przekonwertowac. A na jaki format zrobic ze mniej zajmowalo.

może rmvb. Tylko zeby Twój odtwarzacz to otwierał :!:

Jeśli twoje DVD nie odtwarza DivX’ów to nic nie poradzisz.

Albo nagraj kilka-kilkanaście płyt DVD po konwersji z .avi do .wob, albo kup odtwarzacz DVD z możliwością odtwarzania DivX;ów.

Jeśli nie odtwarza DivX’ów to tym bardziej nie odtworzy .rmvb.

Poza tym nie ma jeszcze odtwarzaczy stacjonarnych DVD odtwarzających .rmvb.

Może pojawi się coś po nowym roku bo już są zapowiedzi, ale jak na razie to tylko zapowiedzi.

no to dajmy średnią czyli 70MB

70MB * 56 = 3920MB

nie wejdzie na DVD ? :?

Ale to jest średnia pliku .avi, a tego nie odtwarza odtwarzacz DVD.

nie ma odtwarzacza stacjonarnego odtwarzającego ten format. Jeśli chcesz na DVD to może zrób tak: połącz te odcinki w virtualdab w trzy pliki po jakieś 1-1.5GB. Następnie każdy z tych plików odzielnie przekonwertuj na DVD. No i nagraj na trzy płyty DVD bo na jedną nie zmieścisz.

Trochę bez sensu na to samo wyjdzie wszystkie przekonwertować i wrzucić bezsensowne bawienie się i marnowanie czasu.

więc czemu się ci nie udało? Chcesz przekonwertować 4GB skompresowanego AVI na max. 4.3GB DVD? Może się uda na 2 płyty DVD ale na jedną raczej nie. Z samej struktury płyty DVD wynika , że “waży” ona więcej niż AVI skompresowane xvid-em lub divx-em. A pobawić się musisz , najpierw te pliki trzeba scalić. Możesz jeszcze po scaleniu wrzucić to do Nero Vision i tam jest opcja żeby ręcznie ustawić wielkość pliku wyjściowego. Ale raczej nie sądzę abyś to zmieścił na jedną płytę DVD jako VOB-y. Dodatkowo do scalenia każdy plik musi mieć taką samą rozdzielczość oraz prędkość transmisji bitów w audio i video(choć z tym jest różnie), a tu już bez zabawy się nie obejdzie.