Avira 8 już jest!


(system) #1

Dzisiaj ukazała się najnowsza wersja jednego z najlepszych (o ile nie najlepszego) ze światowych antywirsów, mowa oczywiście o Avira AntiVir. Nowa wersja jest sygnowana numerkiem 8, poprawiono w niej między innymi szybkość działania (to już chyba lekka przesada, ten program podczas SKANOWANIA zajmuje w ramie 3x mniej niż osławiony NOD w spoczynku), ochronę podczas przeglądania stron a także zamieniono toporny interfejs na nieco odświeżony, znacznie lepiej wyglądający.

Ja oceniam nową wersję na 5+/6 - program SAM zaktualizował się z mojej Aviry Premium 7 na wersję 8, nawet tego nie zauważyłem :wink:

Swoją drogą - przydałby się stosowny news na stronie głównej serwisu dobreprogramy oraz zwiększenie oceny dla tego antywirka - sporo osób korzysta i jeszcze nie widziałem negatywnej oceny :wink:

Inne informacje macie na polskim nieoficjalnym supporcie:

http://forum.antivir-polska.info/avira- ... t-388.html


(tomson66) #2

Człowieku Avira a NOD to porównanie jak Fiat do Alfa Romeo mniej kosztuje OC


(system) #3

No właśnie takie jest podejście osób które myślą że NOD 3.0 = NOD 2.7 a tak NIE JEST. Nie mam zamiaru rozpętywać wojny ale miałem noda, dobrze ustawionego a po zainstalowaniu aviry podczas skanu usunęła mi 3 trojany. Skądś ta szybkość noda się jednak bierze…

A co do ceny - ja mam licencje legalną na 6 miechów za free, poza tym wersja Classic jest TAK SAMO skuteczna a jest za free - i gdzie tu zalety taniego noda? :smiley:


(system) #4

Co ty chcesz od NOD’a. Już 2 miesiące mam pakiet Eset Smart Security i żadnego syfu nie ma. Potwierdzają to okresowe kontrole logów z HijackThis/Combofix jak i również skanery on-line :).


(Taaz4) #5

Ja się wypowiem w taki sposób:

Każdy antywirus nie zapewni 100% ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Często oprócz antywirusa i zapory sieciowej przydaje się zdrowy rozsądek użytkownika…


(system) #6

Dokładnie, dodatkowo należy pamiętać że jak czegoś robimy maszynkę do wszystkiego to wyjdzie nam machina do niczego, dlatego pakiety bezpieczeństwa są do kitu a w tym i Eset SS :stuck_out_tongue: Ja mam teraz Avira + Comodo + Spybot i jakoś jest spokojnie, do tego całej tej darmowej machinerii nie czuć w przeciwieństwie do innych programów.

BTW. Sporo osób które mają NODa narzekają na Avasta - ci co mają Avasta mówią że nic im nie pokazywało, no jak miało pokazywać zagrożenia które NIE SĄ jeszcze leczone i wykrywane? No jak? Identycznie wygląda sytuacja z Nortonem, NODem, Avirą, BitDefenderem itp itp itp. każdy antywi ma luki i każdy zostaje co jakiś czas pięknie obchodzony, bez wyjątków.

Dlaczego więc stoję za Avirą? Bo jest za free, bo prawie nic nie zajmuje na dysku/ram/cpu no i dlatego że u niej dosyć rzadko zdarzają się wpadki, dla niedowiarków dosyć obiektywne testy:

www.av-comparatives.org


(Black Rider) #7

Ja myślę, że najlepszy jest f-secure, bo ma 4 silniki, nie muli kompa i ma świetną wykrywalność. Druga jest avira,bo jast za free, wcale nie muli kompa, ma miły interfejs i duże możliwości konfiguracji, w tym heurystyki. Noda nie polecam. Jest dziurawy i ma ubogą bazę virusów. Częsty napis probably a variant w nodzie, nie świadczy o tym, że ma dużą bazę virów. Wystarczy śledzic który av wykrył syf, a który nie na http://virusscan.jotti.org/ :slight_smile:


(sosen86) #8

jeśli chodzi o darmowe programy to avira jest bezkonkurencyjna a jeśli mówimy o płatnych wersjach to w pierwsze trójce napewno się łapie. a takiej lekkości działania (bez obniżenia skuteczności) nie ma żaden inny