Avira AntiVir PersonalEdition Classic (licencja)

Pobrałem i zainstalowałem wczoraj Avira AntiVir PersonalEdition Classic i jedna rzecz mnie zastanawia.

Dlaczego jest napisane że licencja skończy mi sie za 2 miesiące ?? (przecież ten program jest za free)

1wb3.th.jpg

P.S.

A tak na marginesie,

jak wyłączyć ten ekran powitalny pojawiający sie przy włączaniu kompa ??

Co do pierwszego to nie jestem pewien, ale możliwe, że to taki błąd :roll: (jeśli mówisz, że za free ;] )

A co do drugiego to sprawdź w Start -> Uruchom -> msconfig ostatnia zakładka “Uruchamianie” i powiedz jakie procesy się włączają wraz z systemem lub daj screena :slight_smile:

Ale mi chodzi o ekran powitalny Avira AntiVir PersonalEdition Classic (pojawia się podczas włączania systemu)

1bj3.th.jpg

wacek4 obawiam się, że chyba nie dasz rady :roll:

Znaczy możesz, ale wyłączając całkowicie antyvirusa :?

Sprawdzałeś w opcjach ?

Zarówno w tej jak i w poprzednich opcjach nie było możliwości wyłączenia ekranu powitalnego.

Nie ma możliwości wyłączenia ekranu powitalnego. Jeśli natomiast chodzi o licencję to nie masz się czego obawiać, program jest i będzie darmowy. Najprawdopodobniej taki zabieg ma na celu niejako wymuszenie używania nowych wersji (żebyś nie miał starej wersji antywira i baz danych wirusów, a potem nie narzekał na to, że nie wykrywa wszystkich wirusów itp., itd.).

Jeżeli natomiast będziesz regularnie wykonywał update (czy to autoupdaterem, czy poprzez zainstalowanie nowo ściągniętej wersji ręcznie) to data licencji na pewno będzie się zmieniać (jak mówiłem nie ma się czym martwić).

Jest dokładnie tak jak napisał Skiff.

Mam ten program zainstalowany od dłuższego czasu i zawsze przed upływem “daty ważności”, wraz z jedną z aktualizacji, licencja jest automatycznie przedłużana.

Dokładnie, dla użytkowników którzy mają jeszcze “starą” licencje przygotowałem pomc jak to zmienić, ponieważ z dniem 31 sierpnia stare licencje wygasły całkowicie…

Więcej tutaj:

http://antivir-polska.info/newsy.php

Pozdrawiam!

Czy ten program antywirusowy jest lepszej jakości niż Avast :?: Do tej pory nie zawiodłem się na swoim antywirusie i wierzę, że nadal tak będzie, mimo wszystko chciałbym jednak poznać odpowiedź na swoje pytanie. :slight_smile:

Moim i wielu zdaniem tak. Avast jest tylko dlatego tam popularny w polsce poniważ jest w języku polskim… Ale spokojnie AntiVir już nie długo tez będzie po Polsku :slight_smile:

AntiVir okazał się lepszy niż Avast w testach przeprowadzonych przez PC WORLD KOMPUTER. Testy przeprowadzono w zeszłym roku.

Najnowszy test antywirusów zamieściłem tutaj