Avira AntiVir - powtarzające się komunikaty nt. autorun


(Macio117) #1

Witam,

zdecydowałem się ostatnio przejść na Avirę AntiVir, ale od początku, zaczęły dręczyć mnie komunikaty nt. autorun'u. Próbowałem wyłączyć obsługę autorun'u, lecz z to nie przyniosło zamierzonego efektu, komunikaty nadal są wyświetlane.

Tutaj screen:

beztytuk.png

OS: WinXP Pro sp3.

Pozdrawiam.


(TheUsh) #2

Jeżeli H:\ to jakiś pendrive, to na bank masz na nim wirusa. Najlepiej skasuj z niego plik autorun.inf oraz wszystkie podejrzane foldery (mogą być ukryte) . Jeżeli H:\ to jakiś inny nośnik, np. CD to może zmień antywirusa, bo w przypadku płyt coś takiego nie powinno się pojawiać


(Kraluk Trash) #3

Dlaczego nie powinno się pojawić? Przecież autorun.inf to plik odpowiedzialny za autostart i na swój sposób może być zawirusowany tak samo na pendrive’ie, jak i na płycie. Nie wydaje się mi, że płyty same w sobie są odporne na różnego rodzaju śmiecie :wink:


(system) #4

Możesz też, jak to Cię strasznie denerwuje, wejść w Configuration > zahaczyć Expert Mode, potem: Guard > Scan > Action on Detection i odhaczyć obie pozycje Autostart > Apply > OK > Zamknąć i wszystko. Lepiej jednak przemyśleć co jest z tym napędem “H”.