Avira AntiVir - problem z aktualizacją baz wirusów

Kilka dni temu zainstalowałem nowego antywirusa. Jest nim Avira AntiVir. Wszystko wyglada pięknie, ale mam problem z aktualizacją baz wirusów i plików programu. Otóż przy próbie aktualizacji Avira łączy się z serwerem przez jakieś 6-12 minut. Zdarza się, że zaczyna się aktualizować i nagle przerywa. Czy ktoś z Was zna jakiś inny serwer udostępniony przez Avirę z którego mogę pobrać aktualizację?? Proszę o pomoc. :slight_smile:

Tu masz opisanie jak ustawić aktualizacje na określony czas kilka razy dziennie.

http://antivir-polska.info/forum/viewtopic.php?t=10

Lord_eXanto Aktualizację w darmowej wersji najlepiej pobierać późno wieczorem lub w nocy ,ze względu na duże obciążenie serwerów Aviry w ciągu dnia,a kilka dni temu wyszła dodatkowo 6 MB aktualizacja,jeśli jeszcze nie pobrałeś tej aktualizacji to najlepiej zainstalować program jeszcze raz.

mam to samo

lepiej wyłącz automatyczna aktualizacje i aktualizuj ręcznie późnym wieczorem lub w nocy

a ja radze zmienic tego antyvirusa!

To dobry program.

Aktualizuj, kiedy serwery nie są przeciążone (w nocy).

Ja radzę zmienić zdanie.

Jest darmowa wersja premium na pół roku , z wersją premium nie mam problemów z aktualizacją.

Avira jest lipna jak barszcz.

Jakieś argumenty?Równie dobrze mogę powiedzieć to samo o Kasperskim , Nodzie etc. :-s