Avira Antivirus Free - ask toolbar czy można usunąć

Przeskanowałem komputer ESET Online Scanner , znalazł potencjalnie niebezpieczne oprogramowanie

Wiem co to jest toolbar.

Moje pytanie: czy można bezpiecznie usunąć te pliki, tak aby Avira dalej działała sprawnie?

Nie wiem po co chcesz to usuwać ale:

możesz usunąć to nie są składniki antywirusa więc nic nie powinno się złego stać, możesz też spróbować przenieść na próbę do innego folderu te pliki i sprawdzić czy wszystko jest ok, jak będzie dobrze to możesz wywalić całkowicie pliki

Zastosuj: http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html Zaufaj, jeśli ta aplikacja zaproponuje Ci usunięcie tych (i innych) “dodatków”. Zresztą faktycznie nie są one potrzebne Avirze do normalnego działania.

Ask toolbar musi zostać.Jest potrzebny Avirze.

spotkałem się z tą opinią wcześniej, więc jak to jest faktycznie?

Jakbym chciał robić eksperymenty (przenoszenie do innego folderu) to nie pytałbym się tutaj na forum. Bardziej mnie interesuję wiedza osób, które próbowały się pozbyć ask toolbar’a z tego produktu.

Ja, nie tylko “próbowałem”, ale nie mam i nie instaluję od 10 lat żadnego"toolbara" przy Avirze i program działa normalnie, także “wyłapuje” podpadające mu strony www! Nie wiem, co to są wirusy, i nie jest to żart.

Pokaż logi z OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html