Avira Free vs Avast Home Free, co mniej obciąża

Witam,

jakoże używam komputera do gier i aplikacji wymagającej dużej wydajności, potrzebuję programu antywirusowego, który będzie w najmniejszym stopniu obciążał mój system operacyjny (Vista HP 32bit). Jeden program posiadam obecnie i jestem z niego bardzo zadowolony, jest to Avast Home Free. Ostatnio jednak czytałem w PCWord wiele dobrych słów o ochronie Avira Free. Teraz pytanie, który program Avast czy Avira mniej obciąża komputer? A który zapewni dobra ochronę?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8& … wirusowych - przy takiej ilości ramu nie przejmowałbym się tymi kilkoma mb na + czy -

Wybierz Avira Free.

Zdecydowanie Avira. Tylko nieco mniej obciąża, ale skuteczność znacznie wyższa.

Czyli jednak avira mniej obciąża kompa, zgadza się?

Bo tak by wynikało z testów.

A co powiecie o AVG? Również bezpłatny antywir.

Używałem obu programów trochę tego trochę tego w obciążaniu kompa nie zauważyłem różnicy a obecnie jadę na Avast według mnie jest lepszy od Aviry jesli się go poprawnie skonfiguruje co 3 miechy skanuje antyvirami online i nic tam nie znalazły. Ale decyzje pozostawiam Tobie bo inni chwalą Avast inni Avire więc opinie są podzielone jak miałem laptopa z 256MB ram też używałem Avasta bo nie mulił

A jak konfigurujesz avasta?

google :arrow: konfiguracja-avasta-ochrona-dostepowa-t243278.html

I to poprawia wydajność?

Lub tu masz szczególniej opisana stronka http://antyvir.blogspot.com/2007/12/ava … racja.html

Dodane 18.07.2009 (So) 14:06

Wydajność jest taka sama tylko lepsza ochrona a do wydajnosci to musisz po wyłaczac sobie nie potrzebne moduły ale nie polecam tego

Używam go, ale nie polecam!

AVG nie ma modułu anty-rootkita, (ale mi to nie przeszkadza bo używam gmera)

Zainstaluj sobie Avasta, używam go na drugim komputerze, bardzo fajny i ma ochronę www i skaner poczty (czego nie ma Avira)

Ja polecam Avirę. Wystarczy włączyć blokadę uruchamiania pliku avnotify.exe i jest spokój z reklamą po aktualizacji :wink:

A sam antivirusik chociaż darmowy, to do używania domowego bardzo dobry. Lekki, wydaje mi się, że lżejszy niż avast. Zdrowy rozsądek + darmowy antywirus + firewall w zupełności wystarczy do zapewnienia ochrony.