Avira: jak wyłączyć okienko komunikatów

Jak wyłączyć upierdliwe okienko komunikatów? Są pewne programy które mi są potrzebne a nie są wirusami. Avira je blokuje ale najgorsze że wtedy ciągle wyskakuje to okienko.

Jak wyłączyć to okienko? Niech Avira sobie tam wykrywa ale to okienko wyskakuje i jest to denerwujące.

Dodać do listy zaufanych, o ile w Avirze taka występuje?

Wchodzisz w konfigurację Aviry:

zaznaczasz Expert mode

scanner / scan (rozwiń) /Exception - dodajesz plik/program

guard / scan (rozwiń) /Exception - dodajesz plik/program

Ale to bez sensu, przecież ja nie będę się męczył i dodawał co chwilę tony programów do wykluczeń.

Boże widzisz i nie grzmisz.

Dodasz do wykluczeń raz, i tego programu nie musisz dodawać już po raz kolejny, bo okno nie wyskoczy.

Chyba tego chcesz, no nie?

Boże widzisz i nie grzmisz.

Co z tego, że dodam jakiś program, skoro programów jest kilkadziesiąt i porozrzucane po wszystkich dyskach? Chciałoby ci się przy każdym wykryciu kolejnego programu dodawać go do wykluczeń? A co z programami które dopiero zapiszę na dysk? Je też będę musiał z osobna dodawać do wykluczeń.

Rzecz w tym, żeby w ogóle nie dodawać żadnych programów do wykluczeń bo mi się nie chce tego robić. Nie mam na to czasu. Rzecz w tym, żeby okienko powiadomień nie wyskakiwało bo przeszkadza. Ot tyle.

edek1 , to nie używaj Aviry i tyle. Robisz z igły widły. Masz pretensje do programu zabezpieczającego, że robi to do czego został stworzony?

Monczkin tu nie o to chodzi, że mam pretensje. Tu nie chodzi o to, że mam pretensje do programu. Tu chodzi o to, żeby była możliwość wyłączenia wyskakującego okienka. A jeśli tego nie można zrobić to znaczy że program nie jest zbyt funkcjonalny. Niech program zabezpiecza ale niech okienko nie wyskakuje tylko niech blokuje i zapisuje do logu, czy to takie trudne do zrobienia dla autorów Aviry?

Np. Kaspersky też wykrywa ale nie wszystko co popadnie tylko programy które rzeczywiście stanowią zagrożenie. Poza tym wyskakujące okienko jest tam mniejsze.

KUP i zainstaluj Kasperskiego, albo przesiądź się na Linuksa. :wink:

Dzięki za rozwiązanie :wink: A tak na poważnie to chyba zainstaluję Avasta, sprawdzimy czy tam będzie tak samo czy może lepiej.

AKTUALIZACJA

Avast jest spoko. Nawet można wyłączyć okienka (praca w tle). Działa za darmo przez rok. I jak na razie nie blokuje tych potrzebnych mi programów. Zobaczymy jak się sprawdzi w ochronie przed wirusami.

A za rok będziesz musiał za darmo przedłużyć licencję.

Zgadza się. Czyli praktycznie cały czas za darmo.

Szkoda tylko że te wszystkie bezpłatne programy antywirusowe nie mają w sobie ochrony przed atakami sieciowymi (nie chodzi mi o zaporę sieciową tylko o funkcję samego blokowania ataków sieciowych, jak w Kaspersky Internet Security).