Avira kończy skan kiedy komputer wchodzi w stan spoczynku

Czemu avira momentalnie kończy skan jak tylko komp wpadnie w stan spoczynku/hibernacji… No Np. pojawi się wygaszacz, po chwili ekran zrobi się czarny, to wtedy avira momentalnie kończy skan ;/

Bo tak właśnie działa stan wstrzymania / hibernacji. Po prostu jest taka jego idea działania. Jeżeli chcesz przeprowadzić skanowanie odwiedź opcję Zasilanie w Panelu Sterowania i wyłącz hibernację, albo ułóż własny plan zasilania na czas skanowania.

Tylko, że jak miałem avasta to takiego kłopotu nie miałem, ale może avast sam sobie z tym jakos załatwia sobie sam sprawe z hibernacją podczas istalacji a avira nie, więc pytanie do ciebie . Jak wyłączyć hibernację w windows 7 starter i windows xp professional?

Dodane 23.06.2012 (So) 14:43

można ją w ogóle wyłączyć czy jest bardzo potrzebna?

Na Windows 7

Start - w okno wyszukiwania wpisz “opcje zasilania” i otwórz

http://vpx.pl/i/2012/06/23/iXrs.png

W oknie Opcje zasilania z lewej strony wybierz “Zmień moment przejścia komputera w tryb uśpienia”

http://vpx.pl/i/2012/06/23/bG1eO.png

Prawdopodobnie interesuje Cię opcja “Przełącz komputer w tryb uśpienia”

http://vpx.pl/i/2012/06/23/3htJ4.png

Gdy klikniesz w “Zmień zaawansowane ustawienia zasilania” to otworzy się okno, gdzie będziesz mógł wybrać dokładniejsze ustawienia, tylko rozwiń gałąź “Uśpienie”.

http://vpx.pl/i/2012/06/23/tuYRf.png

W tym oknie zwróć uwagę na to, że u góry jest u mnie wybrany plan zasilania, dla którego zmieniam ustawienia - "Oszczędzanie energii [aktywny]. http://vpx.pl/i/2012/06/23/tuYRf.png Mogę zmienić ustawienia innego planu zasilania, jeżeli wybiorę inny z listy. Albo zrobić, żeby komputer korzystał z innego planu zasilania w oknie Opcje Zasilania: http://vpx.pl/i/2012/06/23/bG1eO.png Ja korzystam aktualnie z planu “Oszczędzanie energii”. Co to plan zasilania? Taki zestaw ustawień, które różnią się w konkretnych planach. Np. w planie oszczędzanie energii może być ustawione przygaszanie ekranu albo przejście komputer w stan uśpienia szybciej aniżeli w planie zasilania “zrównoważony”.

W przypadku Windows XP nie pamiętam, ale kliknij prawym przyciskiem myszy na puste miejsce na pulpicie - wybierz Właściwości - w oknie, które zostanie otwarte przejdź na kartę Wygaszacz ekranu - kliknij Zasilanie i przejrzyj ustawienia, które są tam dostępne.

To jest pytanie do Ciebie czy jest Ci potrzebna, czy jej używasz.

Pozdrawiam!